فرماندار شیروان: بانک‌ها نباید از سیلزدگان ضامن درخواست کنند

بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: هیچ بانکی در این شهرستان حق درخواست ضامن برای اعطای تسهیلات مسکن سیل زدگان را ندارد و تنها ضمانت زنجیره‌ای برای گرفتن تسهیلات کفایت می‌کند.

 امین رضا مرآتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اگر متقاضیان در این زمینه مشکلی دارند برای رسیدگی به فرمانداری مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه مردم شایسته خدمات بیشتری هستند گفت: انتظار می رود بانک های سخت گیری ها را کنار گذاشته و هر چه سریع تر نسبت به پرداخت تسهیلات مسکن سیلزدگان اقدام کنند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیروان گفت: عملیات ساخت ۴۵۸ واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده شهرستان که بر اثر سیل اواخر پارسال و بهار امسال دچار خسارت شده‌اند، از ابتدای مهرماه آغاز شده است.

عزیز ابراهیمی  اظهار داشت: بازه زمانی ساخت این واحدها یکساله است و برای ساخت هر واحد مسکونی ۵۵۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود که از این میزان ۲۱۰ میلیون ریال کمک بلاعوض است.

وی مدت زمان بازپرداخت تسهیلات را ۱۲ ساله با کارمزد ۴ درصد عنوان کرد و گفت: واحدهای مسکونی خسارت دیده سیل زدگان در سه بخش مرکزی، سرحد و قوشخانه است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه هر فردی که اقدام به ساخت واحد مسکونی خود کند در ۲ مرحله، ۱۶۰ پاکت سیمان رایگان به وی تحویل داده می شود، گفت: با ساخت این میزان واحد مسکونی، یکهزار و ۸۳۹  نفر از منازل مقاوم برخوردار می شوند.

هم اکنون از جمعیت ۱۵۷ هزار نفری شیروان، ۶۸ هزار نفر در قالب ۱۸ هزار خانوار در نواحی روستایی سکونت دارند.

شیروان در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =