۱۲ هزار واحد مسکونی در اجرای طرح ملی مسکن در استان مرکزی ساخته می‌شود

اراک - ایرنا - مدیرعامل شهر جدید امیرکبیر گفت: ۱۲ هزار واحد مسکونی در قالب طرح ملی مسکن در ۲ شهر جدید امیرکبیر و مهاجران در استان مرکزی ساخته می‌شود.

«محمود مرادی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون اراضی برای ساخت ۶ هزار واحد در شهر جدید مهاجران و ۶ هزار واحد در شهر جدید امیرکبیر در حال آماده سازی است.

وی اظهار داشت: سایت ۹۸ هکتاری در شهر جدید مهاجران با ظرفیت ۱۵ هزار نفر و در شهر جدید امیرکبیر ۳۰۰ واحد ظرف ۲ سال بنا می‌شود.

 مدیرعامل شهر جدید امیرکبیر گفت: زیر ساخت‌های لازم برای واگذاری زمین در حال آماده سازی است و عقد قرارداد زمین با سرمایه‌گذار به صورت مشارکتی انجام می‌شود.

مرادی افزود: سرمایه‌گذار؛ زمین را از شهر جدید دریافت و شروع به ساخت می‌کند و مطابق ارزش زمین واحد در اختیار شهرک‌های جدید قرار می‌دهد.

وی اظهار داشت: بخش زیادی از قیمت مسکن در زمین و مصالح آن خلاصه می‌شود که قیمت زمین در طرح اقدام ملی مسکن از ۲۵ تا ۳۰ میلیون ریال متناسب با طرح پیش بینی شده است.

 مدیرعامل شهر جدید امیرکبیر گفت: قیمت زمین در این طرح به صورت اقساطی در نظر گرفته شده است و در طول ۱۰ سال متقاضی می‌تواند با یارانه اختصاصی در این مدت اجاره زمین را پرداخت کند.

مرادی افزود: طرح دیگری با عنوان خانه اولی ها وجود دارد که ثبت نام آن از آول آذر در شهرهای جدید کلید زده می‌شود.

۵۵۸ واحد مسکونی، تجاری و فرهنگی از طرح های اقدام ملی مسکن در استان مرکزی تا پایان امسال قابل بهره‌برداری است که ۱۵۱ واحد از این تعداد در کوی علوی ساوه، ۳۳۶ واحد درکوی سجادیه اراک و بقیه در کوی قائم اراک واقع شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =