نمایشگاه آثار تجسمی هنرواره ملی انقلاب اسلامی افتتاح شد

زنجان - ایرنا - نمایشگاه آثار منتخب هنرهای تجسمی هنرواره ملی " انقلاب اسلامی، روایت ایرانی " شامگاه چهارشنبه در محل گالری جهاد دانشگاهی دانشگاه زنجان افتتاح شد.

 نمایشگاه آثار منتخب هنرهای تجسمی هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» از امروز؛ چهارشنبه، بیست و دوم آبان ماه ۹۸ در گالری جهاد دانشگاهی دانشگاه زنجان افتتاح شد.

 مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری زنجان در این ارتباط به خبرنگاران  گفت: در این نمایشگاه ۵۰ اثر در بخش مختلف هنرهای تجسمی؛ پوستر، اینفوگرافی، کاریکاتور و عکاسی از آثار منتخب هنرواره ملی "انقلاب اسلامی، روایت ایرانی" در اندازه ۷۰ در ۵۰ از آثار هنرمندان شاخص کشوری به نمایش گذاشته شده است.

مهدی خدایی افزود: در بین آثار منتخب به نمایش گذاشته در این نمایشگاه، آثار ۲ هنرمند زنجانی محمدمهدی ولی زاده و منصور مقدم به چشم می خورد که این آثار به بخش طراحی پوستر هنرواره ملی"انقلاب اسلامی، روایت ایرانی"راه یافته بودند.

این مسئول ادامه داد: هنرواره ملی "انقلاب اسلامی، روایت ایرانی" همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با موضوع مقابله با تحریف تاریخ انقلاب اسلامی و تطهیر رژیم پهلوی و با تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته، به میزبانی حوزه هنری استان اردبیل برگزار گردید.

وی یادآوری کرد : این نمایشگاه با همکاری و مشارکت حوزه هنری استان اردبیل، حوزه هنری و معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی زنجان،  از بیست و دوم آبان امسال  آغاز و  به مدت یک هفته در گالری جهاد دانشگاهی دانشگاه زنجان ادامه دارد.

خدایی افزود: این هنرواره،  با هدف، ایجاد جریانی گسترده و فراگیر برای ارتقاء آگاهی مردم جهت آشنایی با موفقیت‌ها و دستاوردهای  انقلاب اسلامی در مقایسه با دوران اسفناک رژیم پهلوی با استفاده از تولید آثار هنری در سطح ملی برگزار شده است.

آثار منتخب هنرواره ملی "انقلاب اسلامی، روایت ایرانی" به موجب آگاهی مردم و ترویج دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در استان های مختلف کشور مورد بازدید اقشار مختلف مردم قرار خواهد گرفت که پیش از برپایی نمایشگاه در زنجان در استان آذربایجان شرقی و پس از آن در استان قزوین به نمایش گذاشته خواهد شد.

این نمایشگاه آثار منتخب هنرواره ملی "انقلاب اسلامی، روایت ایرانی" حوزه هنری استان اردبیل است که از بیست و دوم لغایت بیست و نهم آبان امسال و جمعی از دانشجویان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی در راستای بازدید عموم دانشجویان در گالری جهاد دانشگاهی دانشگاه زنجان افتتاح شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =