ظهر پنج‌شنبه، آخرین فرصت کتابفروشی‌ها برای ثبت‌نام در پاییزه کتاب ۹۸

تهران- ایرنا- کتابفروشی‌های سراسر فقط تا نیمروز پنج‌شنبه ( ۲۳ آبان ماه) برای ثبت‌نام در طرح پاییزه کتاب ۹۸ فرصت دارند.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، بر اساس اطلاعات تایید شده از سوی معاونت فناوری خانه کتاب، تاکنون ثبت نام ۵۲۳ کتابفروشی تایید شده است و این کتابفروشی‌ها از روز ۲۳ آبان ماه فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

ثبت‌نام کتابفروشی‌ها تا ظهر روز پنج‌شنبه(۲۳ آبان ماه) ادامه خواهد داشت.

طرح پاییزه کتاب ۹۸  از ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار خواهد شد و خریداران کتاب‌های عمومی و کودک و نوجوان می‌توانند از ۲۰ درصد یارانه خرید کتاب در این طرح بهره‌مند شوند.

لازم به ذکر است، کتابفروشی‌های عضو طرح‌های قبلی خانه کتاب، برای تایید شرکت در طرح پاییزه کتاب نیاز به ثبت نام مجدد ندارند و کافی است با مراجعه به پنل کاربری خود شرایط شرکت در طرح را تایید و اطلاعات خود را کنترل و ویرایش کنند.

بازدید معاون امور فرهنگی از اتوبوس سیار یاران کتاب در یزد

معاون امور فرهنگی و ستاد برگزاری بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از اتوبوس سیار یاران کتاب در یزد بازدید کردند و در جریان فعالیت‌های آن قرار گرفتند.

در این بازدید که با حضور محسن جوادی،  معاون امور فرهنگی، نیکنام حسینی‌پور، دبیر هفته کتاب و ابراهیم حیدری،  مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی‌های فرهنگ انجام شد، علیرضا فرقانی دبیر اجرایی طرح نشاط کتاب گفت: استقبال خوبی از اتوبوس یاران کتاب و طرح نشاط کتاب توسط مردم صورت گرفت. برنامه‌های بسیاری در اتوبوس یاران کتاب با حضور علاقه‌مندان این حوزه برگزار کرده‌ایم و در محیط بیرونی اتوبوس با حضور مردم نشست کتاب‌خوانی برگزار می‌کنیم.

وی درباره برنامه‌های این اتوبوس گفت: طرح نشاط کتاب را به مدت ۲۱ روز و در هر منطقه به مدت سه‌ هفته برگزار خواهیم کرد و در این مدت تلاش می‌کنیم رویدادهای فرهنگی بسیاری را رقم بزنیم تا نتیجه موثری در آینده از این اتوبوس سیار کتاب بگیریم.

وی افزود: ابتدا سعی کردیم که از مناطقی که کمتر از حوزه کتاب بهره گرفته‌اند، بازدید کرده و در آنجا حضور داشته باشیم. ما اینجا ضمن استقبال از اهالی کتابخوان که به خواندن کتاب در کافه‌کتاب اتوبوس مشغول هستند به فروش کتاب خوب نیز می‌پردازیم زیرا کتاب خوب لذت خواندن را به مخاطب می‌چشاند.

فرقانی در پایان درباره طرح تخفیف فروش کتاب خاطرنشان کرد: ما برای خرید کتاب که به یک کالای لاکچری تبدیل شده‌است سعی کردیم با همکاری شرکت شاپرک تخفیف‌هایی برای خریدکنندگان در نظر بگیریم.  مردم با عضویت در باشگاه اتوبوس سیار یاران کتاب از مراکزی که ما معرفی می‌کنیم خرید می‌کنند و با این کار، تخفیف شامل حالشان می‌شود و آن تخفیف به بن کتاب تبدیل شده و به مردم داده می‌شود.

وی ادامه داد: روش دوم نیز مشارکت و حمایت خیران در فعالیت‌ها است که اگر حمایت آن‌ها نباشد، کار بر زمین می‌ماند و امیدواریم که در این حوزه شاهد فعالیت‌های روزافزون این قشر باشیم.

همایش دوچرخه‌سواران کتاب‌دوست یزدی در پایتخت کتاب ایران

همایش دوچرخه‌سواران دوستدار کتاب ساعت ۶ صبح روز پنج‌شنبه (۲۳ آبان ماه) همزمان با نخستین روز بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با حضور نیکنام حسینی‌پور، دبیر هفته کتاب، سید خلف حوتی‌نژاد،  معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد یزد و بیش از ۱۵۰ نفر از اهالی فرهنگ  برگزار شد.

 کتاب دوستان دوچرخه‌سوار در این همایش فاصله بین میدان آزادی تا اداره کل فرهنگ و ارشاد یزد را رکاب زدند.  

نیکنام حسینی‌پور پس از همایش «دوچرخه‌سواران کتاب‌دوست» در ادامه با حضور در تالار فرهنگ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: روح سالم در بدن سالم است. یزد سابقه تاریخی و ثبت ملی دارد و ۲۳ سال است که در آزمون کنکور، استان اول در کسب رتبه‌های برتر است. این نشان دهنده فعالیت خوب یزدی‌ها در کشور است.

وی افزود: با کتاب و آگاهی بخشی است که می توانیم در زندگی و رفتارهای شهروندی خود تغییر ایجاد کنیم. من از برگزاری این همایش بسیار خوشحالم و امیدوارم ادامه‌دار باشد.

حسینی‌پور در جمع کتاب دوستدان دوچرخه‌سوار و تشویق آن‌ها به مطالعه کتاب‌های غیردرسی، عنوان کرد: شما سفیر دانایی در جامعه هستید و مطالعه کتاب ذهن شما را با فضاهای دیگر آشنا می‌کند. همچنین آینده پُر باری برای یزد و جوانان کتاب‌خوان آن آرزو دارم و امیدواریم با تداوم فعالیت‌های فرهنگی یزد، این شهر به عنوان پایتخت کتاب جهان نیز انتخاب شود.

دبیر برگزاری بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: من امیدوارم با شروع طرح پاییزه که از امروز در بیش از ۵۰۰ کتاب‌فروشی سراسر کشور آغاز می‌شود، جوانان و نوجوانان یزد با حضور خود در کتاب‌فروشی‌ها از این پاتوق فرهنگی حمایت کنند.

سپس، سید خلف حوتی‌نژاد ادامه داد: امروز شما را به عنوان دوچرخه‌سواران دوست‌دار کتاب در رسانه‌ها معرفی کردیم و بابت این مشارکت کتاب و ورزش در کنار بسیار خوشحالیم و امیدواریم که همکاری ورزش و کتاب در بحث فرهنگ‌سازی کتاب‌خوانی در جامعه ادامه‌دار باشد.

همچنین در پایان مراسم نیز به قید قرعه به ۲۷ نفر از دوچرخه‌سواران کتاب‌دوست جوایزی اهدا شد.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار حال خوش خواندن از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =