خاش در ولادت پیامبر رحمت (ص) غرق در شادی و سرور است

زاهدان - ایرنا - جشن و سرور مردم مومن و خداجوی شیعه و سنی شهرستان خاش سیستان و بلوچستان به مناسبت ایام ولادت با سعادت پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) و میلاد مسعود امام جعفر صادق(ع) از آغازین روزهای هفته وحدت آغاز شده و اینک در آستانه ۱۷ ربیع‌الاول شور و حال بیشتری گرفته است.

ویژه برنامه‌های هفته وحدت با برگزاری جشن و شادی و نشست‌ها و همایش‌های وحدت و هم اندیشی در نقاط مختلف شهرستان خاش از ۱۲ ربیع الاول شروع شده و همچنان ادامه دارد.
نصب پلاکاردها، پرچم ها و پارچه های رنگین، آذین بندی خیابانها، نورافشانی و برپایی ایستگاه‌های صلواتی در نقاط مختلف بویژه مساجد و حسینیه‌ها به عنوان کانون های وحدت از جمله برنامه های مردم شیعه و سنی خاش به همین مناسبت است.

برگزاری آیین‌ها و جشن های وحدت آفرین در مساجد شیعه و سنی با حضور قشرهای مختلف مردم، علما و روحانیان، فرماندار و مسئولان دستگاههای مختلف نمایشی از وحدت و همدلی شیعه و سنی در این شهرستان است.  

فرماندار خاش به خبرنگار ایرنا گفت: اقشار مختلف مردم شیعه و سنی در ایام گرامیداشت هفته وحدت نمادهایی از اتحاد و همدلی را با شایستگی به نمایش گذاشتند.
صاحب‌گل صالحی افزود: در سطح شهر، مراکز بخش ها و نقاط متمرکز روستائی و مراکز نظامی و اداری جشن‌های باشکوه وحدت و نشست‌های هم اندیشی برپا است.
رابط نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت شهرستان خاش گفت: پیامبر اسلام (ص) نماد و الگوی شاخص و برتر وحدت در میان امت اسلامی هستند و اتحاد و همبستگی حول محور آنحضرت به استحکام و قوت جهان اسلام کمک می کند.
مولوی یعقوب حسین‌بر افزود: رمز موفقیت امت اسلامی در انسجام و تقویت وحدت، اخوت و برادری و دشمن شناسی است.
وی اظهار داشت: تا زمانی که اقشار امت اسلامی در کنار هم برای عزتمندی و سرافرازی این آئین مقدس و متعالی تلاش می کنند، دشمنان جرات تجاوز و دخالت در امور مسلمانان را نخواهند داشت و اگر اختلاف و چند دستگی به وجود بیاید نابودی امت اسلامی رقم می خورد و چنانچه می بینیم نتیجه اختلاف میان امت اسلامی جنگ و کشتار در برخی از کشورهای مسلمان نشین رواج دارد و متاسفانه شاهد اتفاقات ناگواری در ممالک اسلامی هستیم و به راحتی زنان و مردان و کودکان مسلمان به دست خود مسلمانان از بین می روند و دشمنان استکباری از دور نظاره گر بوده و از این اتفاق شادمانند.
حجت الاسلام محمدجواد رحمانی رئیس عقیدتی سیاسی تیپ مستقل ۲۸۸ زرهی ارتش نیز گفت: وحدت از نیازهای اساسی در جامعه اسلامی محسوب می شود و هرگاه در میان مسلمانان تفرقه و اختلاف وجود داشته، دشمنان از این فرصت سوءاستفاده کرده و هزاران فرد مسلمان را به خاک و خون کشیده اند که خسارتهای آن جبران ناپذیر است.

به گزارش ایرنا آئین های جشن و شادی در شهرستان خاش به همت دفاتر امامان جمعه شیعه و سنی، فرمانداری، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت، ارتش و سپاه، اداره‌های تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و امشب نیز در مسجد جامع شهرستان خاش جشن باشکوه وحدت و میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) برپا می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =