دولت به توسعه مناطق سنی و شیعه نگاه یکسان‌ دارد

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: مناطق شیعه و سنی‌نشین کشور در روند توسعه و عمران، از خدمات و توجه یکسان دولت برخوردار هستند و این نگاه برابر و عادلانه، از برکات نظام اسلامی‌است.

ولی داداشی شامگاه چهارشنبه در جشن وحدت مسلمانان در مسجد جامع عباس آباد آستارا افزود: با آگاهی و بصیرت شیعیان و سنیان، توطئه های دشمنان خنثی و بستر توسعه و آبادانی کشور فراهم شده است.

وی ادامه داد: آسفالت راه روستای چملر، اجرای طرح هادی در چند روستا و بازگشایی مسیر آبشار لاتون از خدمات چند سال  اخیر دولت در مناطق اهل سنت شهرستان آستاراست.

وی افزود: اختلافات جزئی بین مذاهب اسلام نباید در صحنه های اجتماعی نمود پیدا کند و باید علاوه بر احترام به حقوق همدیگر، در برنامه های فرهنگی و اجتماعی یکدیگر مشارکت کنیم.

داداشی بیان کرد: دنیای غرب با تبلیغ تفکرات لیبرال و سکولار، با آموزه های دینی مقابله می کنند و می خواهند هیمنه مسلمانان را بشکنند و باید نسبت به توطئه ها آگاه باشیم.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: سیره پیامبر (ص)، حجت است و ما سیاسیون، علما و نخبگان جامعه باید با مراقبت از رفتار و سخنان خود، به دشمن اجازه تفرقه افکنی ندهیم.

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع عباس آباد نیز در این آئین گفت: دشمنان همواره انقلاب اسلامی را با ترفندهای مختلف مورد هجمه قرار داده اند اما مردم با سلاح ایمان، وحدت و بصیرت ایستادگی می کنند.

حجت الاسلام عبدالله رنجبر افزود: جهالت، غفلت و هواپرستی از ویژگی های افراد منحرف و تفرقه افکن است اما بیداری علما و مسلمانان، مانع رسیدن دشمن به هدف های شوم می شود.

مولودی خوانی، وصف فضایل پیامبر گرامی اسلام (ص) و توزیع میوه و شیرینی از بخش های دیگر این آئین بود.

دوازدهم ربیع الاول، سالروز میلاد پیامبر بزرگوار اسلام به روایت اهل سنت و هفدهم ربیع الاول سالروز میلاد آن حضرت به روایت شیعیان است و بین این دو تاریخ، هفته وحدت نامگذاری شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶۲ روستا در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و حدود ۱۷ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =