سرمربی شمشیربازی: برای کسب سهمیه تیمی می‌جنگیم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی شمشیر بازی اسلحه سابر گفت: نتایج انفرادی ورزشکاران در جام جهانی این رشته مهم محسوب می‌شود اما تمام تمرکز ما بر روی کسب سهمیه تیمی است.

«پیمان فخری» پیش از اعزام تیم به جام جهانی شمشیربازی مصر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اگر بتوانیم سهمیه تیمی کسب کنیم با چهار سایبریست به توکیو خواهیم رفت. اما این کار ساده ای نیست بلکه حریفان قدری از قاره های مختلف حضور دارند. البته نتایج چند تورنمنت گذشته موجب شده تا کار ایران برای این رقابت‌ها تا حدودی تسهیل شود.
وی با بیان اینکه ۲۴ ساعت پس از پرواز باید مسابقه بدهیم عنوان کرد: در مرحله یک شانزدهم و یک هشتم کار سختی نداریم بلکه در مرحله یک چهارم رقابت اصلی شروع می‌شود. چین یکی از رقبای قدرتمند آسیایی ما است. کره جنوبی در صدر جدول رده بندی جهانی قرار دارد و گرجستان روسیه هم حریفان قدری هستند. چهار تیم نخست این رقابت مشکلی برای حضور در توکیو ۲۰۲۰ ندارند. ما برای کسب سهمیه باید بالاتر از چین و ژاپن قرار بگیریم.
سرمربی تیم ملی در اسلحه سابر با گلایه از کارشکنی ها در مسیراعزام تیم به مصر گفت: با وجود آنکه ۴۰ روز پیش مدارک لازم برای صدور روادید تحویل مسوولان برگزار کننده رقابت ها دادیم اما ویزای ورزشکاران در دقیقه ۹۰ صادر شد و این کارشکنی بود. اما خوشبختانه موفق به حضور در این مسابقه شدیم. امیدوارم با تلاش و کوشش ورزشکاران بتوانیم در توکیو حاضر شویم.
فخری در پایان با بیان اینکه به آمادگی سایبرها ایمان دارم، عنوان کرد: اردوهای خوب و منظمی در سه ماه گذشته برگزار شده  و تمام شرایط برای کسب سهمیه مهیا است که امیدواریم دست پر برگردیم.

رقابت های جام جهانی شمشیربازی در مصر برگزار می‌شود و گزینشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو به شمار می‌رود. تیم ایران با ترکیب علی پاکدامن، مجتبی عابدینی، محمد رهبری  و محمد فتوحی و با هدایت پیمان فخری در جام جهانی مصر شرکت می‌کند.

این رقابت‌ها از ۲۳ تا ۲۵ آبان‌ماه پیگیری خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =