کیفیت هوای مشهد امروز هم در وضعیت هشدار است

مشهد- ایرنا- میانگین شاخص کیفیت هوای امروز ۲۳ آبان ماه کلانشهر مشهد نشانگر آلودگی و وضعیت هشدار برای دومین روز پیاپی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین کنونی شاخص کیفیت هوای مشهد ۱۰۷ ای.کیو.آی به معنای وضعیت هشدار است.

تورج همتی افزود: شاخص کیفیت هوا در مناطق لشگر با ۱۴۰، وحدت با ۱۳۶، چمن با ۱۳۱، شهید کریمی با ۱۲۱، خیام شمالی با ۱۱۹، شهر با ۱۰۷، امامیه  و طرق هر یک با ۱۰۶ و شهید مفتح با ۱۰۲ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت هشدار و آلوده برای گروههای حساس است.

وی ادامه داد: این شاخص در دیگر ۱۴ ایستگاه مستقر در سطح شهر مشهد نشانگر هوای سالم است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی همچنین تاکید کرد: شایسته است شهروندان مشهد و زائران و مسافران در این کلانشهر با بهره‌گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده نکردن از خودروهای شخصی، نقش موثر خود را در کاهش حجم آلاینده‌های هوا ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت سالم است.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی نیز به معنای آلوده برای همه سنین محسوب می‌شود.
همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می‌دهد.
مردم مشهد طی سال گذشته ۴۵ روز هوای پاک، ۲۷۵ روز هوای سالم و ۴۵ روز هوای ناسالم تنفس کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =