جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی گرگان با معرفی نفرات برتر پایان یافت

گرگان - ایرنا - بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه‌ ۵ کشور که به مدت ۲ روز و با حضور شرکت‌کنندگانی از ۷ استان در گرگان جریان داشت، شامگاه دیشب چهارشنبه با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

بر اساس اطلاعیه هیات داوران، الهام مظفری با قصه "جشن تولد مار بوآ" از البرز، فاطمه عوج اختری با قصه "هدیه ای برای خدا" از تهران، مریم احتشام با قصه "رسم قدیم" از خراسان شمالی و حسین کاظمی از مازندران با قصه "شال و مش حسن" نفرات برگزیده این رویداد فرهنگی  معرفی شدند و قرار است در شب یلدا با برگزیدگان مناطق دیگر به رقابت بپردارند.

همچنین مریم مهدی پور با قصه "آواز گمشده" از البرز، محمدرضا برومند با قصه "طوطی و بقال" از تهران، فاطمه نودهی با قصه "بخاطر یک تکه پنیر" از خراسان شمالی ، عسل نیکو با قصه "قلب مترسک" از سمنان، سمیه نورعلیشاهی از گلستان با قصه "بشنو از نی" ، سمیه رنجبر با قصه "مهربانترین آدم برفی" از گیلان و ایمانه رجبی با قصه "قدم یازدهم" از مازندران شایسته تقدیر شناخته شدند.

برگزیدگان استان‌های گلستان، مازندران، گیلان، سمنان، خراسان شمالی، البرز و تهران در مجموع شامل ۳۵ قصه گو در کانون پرورش فکری گرگان به قصه گویی  پرداختند.

به گفته مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان: در مجموع ۴ هزار و ۶۸۱ نفر در این جشنواره ثبت نام کرده بودند که هزار و ۲۹۶ نفر آن گلستانی بودند.

محبوبه رجب نسب بیان کرد: از مجموع تعداد افراد شرکت کننده، یک هزار و ۳۸۹ قصه مربوط به بخش صحنه‌ای بود که از هر استان پنج قصه برگزیده شده و در مجموع ۳۵ قصه در ۲ روز اجرا شد.

علی خانجانی، محسن هجری و مریم سعادت مسوولیت داوری این جشنواره را برعهده داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha