استاد اهل سنت: اقلیت‌های مذهبی با وحدت کنار هم زندگی می‌کنند

همدان- ایرنا- استاد اهل سنت دانشگاه سنندج گفت: یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران این است که در آن شیعه و سنی و سایر اقلیت‌های دینی و مذهبی همه با هم به احترام و عزت زندگی می‌کنند و به یکدیگر عشق می‌ورزند.

ماموستا عبدالسلام کریمی روز چهارشنبه در آیین هفته وحدت و تجلیل از سربازان وظیفه تیپ ۳۱۶ زرهی شهید قهرمان (نزاجا) همدان به بیان علت نامگذاری هفته وحدت پرداخت و افزود: هفته وحدت یکی از رخدادها و مناسبت های شاخص در نظام جمهوری اسلامی ایران است که از بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران به یادگار مانده است.

وی با اشاره به آیات نورانی قرآن کریم، پیروی از ولایت فقیه را واجب دانست و اضافه کرد: طبق آیات قرآن کریم امروز وظیفه ما تبعیت از ولایت فقیه است چرا که ولی فقیه همواره تاکید بر اتحاد و همبستگی همه آحاد جامعه و همه مذاهب در کشور دارند.

استاد دانشگاه سنندج و کارشناس مذهبی، همه مذاهب را به پیروی از منویات رهبر فرزانه انقلاب که اتحاد شیعه و سنی را واجب و تفرقه را در میانشان حرام دانستند دعوت کرد.

ماموستا کریمی اضافه کرد: باید با اعلام برائت از دشمنان قسم خورده نظام اسلامی که به اختلاف بین اقوام و ادیان و مذاهب دامن می زنند مراقب مکر و حیله دشمنان بود.

در پایان این مراسم همه کارکنان شیعه و سنی با دادن دست اتحاد با همدیگر دعای وحدت را قرائت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha