اتحادیه اروپا: ایتالیا باید حمایت‌های خود از سیستم پناهندگی را افزایش دهد

تهران- ایرنا- دادگاه حسابرسی اتحادیه‌ اروپا عصر چهارشنبه در بیانیه‌ای از ایتالیا خواست تا حمایت خود از سیستم پناهندگی را افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری آنسا، در بیانیه دادگاه اتحادیه اروپا آمده که ایتالیا ظرفیت کافی برای مقابله با ورود مهاجران را دارد و حمایت از مقامات قضایی در این کشور بیشتر از بقیه حوزه‌ها برای سیستم پناهندگان مورد نیاز است.

دادگاه اتحادیه اروپا با اشاره به کاهش شدید ورود مهاجران افزود: ایتالیا قادر به رسیدگی به درخواستهای پناهندگی درجه اول است.  

این دادگاه همچنین اعلام کرد که اثر جابجایی مهاجران در سراسر اتحادیه اروپا به سطح "جزئی" رسیده است.

«آنگلا مرکل» طی سفری به رم با «جوزپه کنته» نخست وزیر ایتالیا دیدار و گفت و گو کرد و صدراعظم المان در این دیدار که دو ماه پس از تشکیل ائتلاف دوستدار اروپا در این کشور جنوبی قاره سبز انجام گرفت از به وجود آمدن هماهنگی بین رم و برلین در خصوص مهاجران ابراز خرسندی کرد.

وی همچنین حمایت خود و هم قطاران اروپایی اش را از دولت ایتالیا در مقابله با موج پناهجویان و مهاجران غیرقانونی اعلام کرد و گفت: ما کشورهایی را که در سواحل اروپا قرار داشته و مرزهای آبی «منطقه شنگن» را شکل می دهند، تنها نخواهیم گذاشت.

صدراعظم آلمان با اشاره به بحث های موجود در مورد سهم هر عضو اتحادیه اروپا در پذیرش پناهجویان یادآور شد: هنوز کارهای زیادی باقی مانده تا به یک توافق در مورد تقسیم منصفانه وظایف در سراسر اروپا دست یابیم.

اواخر شهریور مقامات ارشد فرانسه و ایتالیا اعلام کردند درباره معرفی یک سازوکار جدید وخودکار برای پذیرش مهاجران نجات یافته در دریای مدیترانه به توافق رسیده اند.

براساس گزارش اخیر سازمان ملل، از سال ۲۰۱۴ تاکنون حدود ۱۸ هزار نفر که می‌خواستند وارد یکی از کشورهای اتحادیه اروپایی شوند، در دریای مدیترانه جان باخته و یا ناپدید شده‌اند. به گفته سازمان ملل، ۱۵ هزار و ۷۵۴ نفر از این افراد در مسیر لیبی به ایتالیا در آب غرق شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =