مسلمانان با اتحاد می‌توانند اهداف عالی خود را پیش ببرند

قم – ایرنا – آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: مسلمانان به‌صورت متحد می‌توانند توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمن را خنثی کنند و اهداف عالی خود را به‌پیش ببرند.

به گزارش مرکز خبر حوزه، وی روز چهارشنبه در دیدار دبیرکل انجمن مسلمانان چین بر تقویت اتحاد امت اسلامی و هوشیاری نسبت به اختلاف‌افکنی‌های دشمنان تاکید کرد.

وی ادامه داد: در اسلام مرز جغرافیایی مطرح نیست بلکه مسلمانان و مومنان در هرکجای دنیا باشند با یکدیگر برادر هستند.

آیت‌الله نوری همدانی اضافه کرد: مرزهای جغرافیایی مسلمانان را محدود نمی‌کند و مسلمانان چین هم برادران ما هستند که باید معارف و دستورات ناب اسلامی را برای مردم این کشور تبیین کنند تا برتری‌های این دین مبین مشخص شود.

وی گفت: مسلمین جهان باید با یکدیگر ارتباط مستمر داشته باشند تا در سایه این ارتباطات و همگرایی عزت اسلامی را تقویت کنند؛ اسلام دارای اصولی است که همه مسلمانان به آن اعتقاد دارند و باید مبتنی بر همین اصول وحدت بین شیعه و سنی تقویت شود، یکی از توصیه‌های مهم اهل‌بیت(ع) نیز ارتباط و تعامل با اهل سنت است.

این مرجع تقلید بابیان این‌که امت اسلام باید بداند که دشمن هیچ‌گاه صلاح مسلمانان را نمی‌خواهد، ابراز داشت: باید به وحدت و اتحاد تکیه کنیم و اجازه ندهیم که دشمن ایجاد اختلاف کند.

وی گفت: هرچه اتحاد مسلمانان تقویت شود و ارتباط بیشتری با یکدیگر داشته باشند بهتر می‌توانند اهداف خود را پیش ببرند و موفق‌تر باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =