۷۰۰ هزار خانوار مددجوی کمیته امداد خودکفا شدند

بندرعباس- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: ۷۰۰هزار خانوار زیرپوشش این نهاد در بیش از دو دهه گذشته از محل دریافت تسهیلات اشتغال خودکفاشده و از چرخه حمایتی خارج شدند.

سید مرتضی بختیاری عصر چهارشنبه در همایش تجلیل از کارآفرینان برتر کمیته امداد هرمزگان افزود: سالانه ۲۱ هزار میلیارد ریال که درگذشته به عنوان سرانه به این مددجویان داده می شد، جهت رسیدگی به امور دیگران نیازمندان استفاده می شود.
وی بیان داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون با پرداخت ۲هزار و ۲۰۰میلیاردریال تسهیلات، برای ۷ هزار و ۵۰۰ مددجو در کشور شغل ایجادشده است.
رییس کمیته امداد کشور اظهارداشت: هر کارآفرینی که بتوانند برای ۱۰ از مددجویان شغل ایجاد کند تا سقف پنج میلیاردریال تسهیلات دریافت می کند.
بختیاری با اشاره به اینکه مددجویان مشتریان خوش حسای بانک ها هستند، ابراز داشت: بیش از ۹۰ درصد از مددجویان امداد پرداخت تسهیلات خود را به صفر رسانده اند.

وی «ما می توانیم» را رمز موفقیت دانست وگفت: هدف کمیته امداد برپایه سه اصل اشتغال، مسکن و فرهنگ سازی است. 

در سفررییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور به هرمزگان ۱۴۰ واحد مسکن ویژه ایتام ونیازمندان روستایی بهره برداری شد.

هم اکنون۱۵ هزار و ۶۰۰ خانوار مددجوی زیرپوشش کمیته امداد هرمزگان محروم از داشتن مسکن هستندکه گفته مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ۲ هزار و ۲۰۰ خانوار از این تعداد، دچار شرایط حاد مسکن بوده و نیاز فوری به سرپناه دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =