۲۰۰ هزار مسکن روستایی در حال ساخت است

نوشهر - ایرنا - معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:‌ با توجه به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به روستاها، امسال ۲۰۰ هزار مسکن روستایی در کشور احداث می شود .

محمدرضا شاملو عصر چهارشنبه در آئین بهره برداری از پل کلیک بخش بلده  شهرستان نور افزود:‌  در راستای حمایت از روستائیان وام مسکن از ۲۵ به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در یک دهه گذشته یک میلیون و ۹۰۰ هزار مسکن روستایی در کشور ساخته شده است.
شاملو گفت: سال گذشته ۴ هزار و ۶۰۰ پروژه روستایی نیز در کشور اجرا شده بود.
وی خاطر نشان کرد: در چهار سال گذشته در ۱۱ هزار و ۳۵۰ روستای کشور، ۹۳ میلیون متر مربع برای آسفالت ۱۱ هزار و ۸۰۰ کیلومتر مسیر روستایی و داخل روستایی که شامل آسفالت، معابر و جابجایی و عقب نشینی بوده ، اجرا شده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۵۰۰ پروژه عمرانی روستایی با ۱۵۰ میلیارد تومان نیز در مازندران در حال انجام است.

پل روستای کلیک بخش بلده شهرستان نور با اعتباری بالغ بر ۲ میلیاد و ۵۰۰ میلیون تومان تکمیل شد که از این میزان یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی بنیاد مسکن و بقیه نیز از سوی اداره کل راه و شهرسازی مازندران تامین و پرداخت شد.

این پل با دهنه ۲۵ متر مربع و عرض سواره رو ۶ و نیم متر و به طول رفت و برگشت ۱۵۰ متر ساخته شده است.

عملیات اجرایی این پل که از اردیبهشت سال جاری اغاز شد ، ارتباط ۵ روستای بخش بلده شامل کلیک ، مرچ ، یالرود ، خطر و ورزن با مرکز شهرستان نور برقرار می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =