کارگاه آموزشی شبکه شهرهای خلاق در خراسان شمالی برگزار شد

بجنورد- ایرنا- دوره آموزشی شبکه شهرهای خلاق در نگارخانه مرکز خراسان شمالی با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور برنامه‌ریزی برگزار شد.

سرپرست معاونت امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در حاشیه این کارگاه آموزشی گفت: هشت شهر این استان برای پیوستن به شبکه شهر خلاق اعلام آمادگی کرده اند.

ابوالحسن حیدری اظهار داشت: مراکز شهرستان ها در این استان، برای اجرای برنامه های مختلف شهر خلاق در ۲۱ رشته، درخواست داده اند.

وی با بیان اینکه هر شهر می تواند حداکثر در سه رشته متقاضی پیوستن به شبکه شهر خلاق شود افزود: هنرهای تجسمی، سنتی و نمایشی، سینما و موسیقی، مد و لباس، ادبیات و رسانه و مطبوعات، بازی‌های رایانه‌ای و چاپ و بسته بندی از رشته هایی است که می تواند برای شهر خلاق مورد توجه باشد.

حیدری خاطرنشان کرد: امروز، ۲۵ نفر شامل روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها، نمایندگان شهرداری و نیز هنرمندان شهرهای مختلف که دارای طرح برای شبکه شهرهای خلاق هستند، در کارگاه آموزشی شرکت کردند.

سرپرست معاونت امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی افزود: شهر خلاق، ظرفیتی است تا استفاده از هنر برای رونق اقتصادی شهرها مورد توجه قرار گیرد و فضای مشارکت در حوزه های مختلف هنری و فرهنگی فراهم شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =