تنها راه مبارزه اصولی با فساد، تحقق اقتصاد هوشمند است

تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تنها راه مبارزه اصولی با فساد، شفافیت و ایجاد اتاق شیشه‌ای، الکترونیکی کردن فرآیندها و شکل‌گیری اقتصاد هوشمند است، گفت: گلوگاه‌های فساد باید شناسایی و فاسدین به نحوی مجازات شوند که عبرت سایرین باشند.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت امور اقتصادی و دارایی، فرهاد دژپسند در جلسه هم‌اندیشی اعضای هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان‌های تابعه، افزود: فساد، ریشه ها را می‌سوزاند، اگر فساد به درستی سرکوب نشود تبدیل به یک رویه می‌شود.

وی با بیان اینکه ادراک فساد در کشور از خود آن بیشتر است، گفت: در یک تحقیق صورت گرفته، حدود 90 درصد پاسخگویان، میزان فساد در کشور را بالا ذکر کرده اما تنها 13 درصد آنها توانسته بودند به مصادیق عینی در این ارتباط اشاره کنند.

 وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: این بیانگر آن است که ادراک فساد  بسیار بیشتر از سطح واقعی آن است.

دژپسند گفت: اگر اتاق شیشه‌ای شکل بگیرد، فضا به شکلی شفاف می‌شود که فساد، خودبخود بر ملا خواهد شد.

وزیر اقتصاد گفت: تا زمان تحقق کامل الکترونیکی کردن فرایندها و اقتصاد هوشمند، حتی یک لحظه نباید در شناسایی فساد و مقابله با بروز علل خارجی آن درنگ کرد.

 وی با بیان اینکه در زمینه مبارزه با فساد، رافت و عطوفت، بی معنا می‌شود، تاکید کرد: گلوگاه‌های فساد باید شناسایی و فاسدین به نحوی مجازات شوند که عبرت سایرین باشند.

وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: همچنان که کندی در این امر مهم جایز نیست، نباید دچار تندروی شده و خدای ناکرده با آبروی افراد به ناحق، بازی کنیم.

جلسه هم‌اندیشی اعضای هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان‌های تابعه روز چهارشنبه با حضور رییس سازمان بازرسی کل کشور، معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، رییس دیوان محاسبات کشور، معاونان وزیر، روسای سازمان‎های تابعه، مدیران عامل بانک‌ها و بیمه ها در وزارت اقتصاد برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =