حزب الله : آمریکا و متحدانش وارد خط تکاپوی مردمی لبنان شده اند

بیروت- ایرنا- شیخ "علی دعموش" معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله گفت: امروز روشن شده است که آمریکا و متحدانش وارد خط تکاپوی مردمی شده و در تلاش برای سمت و سو دادن به آن هستند.

دعموش امروز چهارشنبه در یک مراسم عزاداری در منطقه "اوزاعی" در حومه بیروت گفت: آمریکا و متحدانش به دنبال تحمیل نقشه های سیاسی خود بر لبنان هستند و موضوع اقتصادی و فساد آخرین چیزی است که به آن توجه دارند بلکه خود در وخامت وضعیت اقتصادی لبنان دخیل هستند چرا که تحریم ها را بر لبنان تحمیل کرده و مانع سرمایه گذاری شرکت های لبنانی در سوریه شدند و با بستن بانک ها و جلوگیری از مشارکت چین و روسیه و دیگران در کمک به لبنان و سرمایه گذاری در آن، موجب هرچه بدتر شدن وضعیت اقتصادی شدند.

وی تاکید کرد: بیشتر مطالبات اقتصادی و اجتماعی مردم برحق و ناشی از گرسنگی و درد و رنج و نیز حجم فساد در موسسات دولتی است.

دعموش تصریح کرد: حزب الله بین خواسته های برحق و صادقانه که هدف از آن تغییر و نابودی فساد و یافتن راه حلی برای مشکلات اقتصادی، اجتماعی ومعیشتی مردم است و بین کسانی که با طرح های سیاسی به دنبال موج سواری بر تکاپوی مردمی و اهداف سیاسی هستند، تفاوت قائل است.

وی ادامه داد: آنچه برای آمریکا مهم است، نه برطرف کردن مشکلات اقتصادی و معیشتی لبنان بلکه رهایی از عناصر قدرت کشور و پیش از همه مقاومت است، تا اسرائیل آسوده خاطر شود و لبنان بار دیگر به دوران ضعف و سستی بازگردد و این همان چیزی است مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه باید برای رهایی لبنان از نفوذ ایران به لبنانی ها کمک کرد، به آن اشاره کرد.

دعموش گفت: آمریکا امروز به دنبال تنش آفرینی و اعمال فشار برای تشکیل دولتی وابسته به خود در لبنان است که سیاست های واشنگتن و اولویت های آن را اجرایی کند؛ ما به حاکمیت کشور و ثبات و صلح داخلی آن پایبندیم و فشارها و دیکته های خارجی را که هدف از آن تغییر معادلات و تضعیف لبنان است، نمی پذیریم.

وی افزود: امیدواریم رایزنی ها موجب حل و فصل پیچیدگی هایی شود که در مسیر تشکیل دولت قرار دارد و دولتی که پاسخگوی خواسته های مردم و نه آمریکا و متحدانش باشد، تشکیل شود.

دعموش اظهار داشت: حزب الله یک دولت سالم و حاکمیتی می خواهد که بتواند پاسخگوی نیازهای مردم بوده و اطمینان آنان را جلب کند و بتواند دستاوردهایی را به ثمر رسانده و اصلاحات مورد نظر را محقق سازد و با فساد به مبارزه برخیزد و مفسدان را مورد بازخواست قرار دهد و اموال به غارت رفته را بازگرداند و دستاوردهای مقاومت را نیز حفظ کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =