هفته وحدت فرصتی مناسب برای افزایش تحکیم بین شیعه و سنی است

ارومیه- ایرنا- مدرس مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان‌غربی گفت: هفته وحدت فرصتی بسیار مناسب برای افزایش تحکیم بین شیعه و سنی در جهان اسلام است.

ماموستا عبدالرحمن محمدپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در شرایطی که دشمنان با توطئه‌های مختلف سعی در ایجاد شکاف بین ملت ایران به ویژه شیعه و سنی دارند هفته وحدت فرصت فرصتی گرانبها برای تحکیم و استوار ساختن این وحدت است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه امروز بسیاری از کشورهای منطقه اسیر ستم استکبار جهانی هستند و جنگهای زیادی به نام دین در منطقه بوجود آمده است گفت: برهمین اساس حفظ وحدت در شرایط کنونی از اوجب واجبات است و باید سرلوحه تمام امور قرار گیرد.

وی با بیان اینکه وحدت‌گرایی از اعتقادات مسلمانان است افزود: تفرقه در مفاهیم دینی حرام بوده و در زمان پیامبر اسلام نیز در سایه وحدت، مسلمانان در عرصه‌های مختلف به پیروزی دست می‌یافتند و هرجا تفرقه ای بود وحدت مسلمانان خدشه‌دار می‌شد.

وی به نقش وحدت در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: یکی از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی اتحاد میان ملت ایران اعم از  شیعه و سنی بود که این اتحاد موجب پیروزی رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی نیز شد.

«ماموستا محمدپور»،به موانع پیش روی مقوله وحدت اشاره کرد و افزود: تفسیرهای نادرست و برداشت‌های گروهی و حزبی از دین اسلام و نفوذ استکبار جهانی در بین مسلمانان از جمله عواملی است که وحدت مسلمانان را نشانه گرفته و باعث کمرنگ شدن آن می‌شود.

وی به تفرقه افکنی برخی از مزدوران استکبار جهانی در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: جای تعجب است برخی به نام دین با قلم و زبان خود در فضای مجازی اقدام به اختلاف‌افکنی بین مسلمانان کرده و آنها را به جان هم می‌اندازند.

وی حضور هوشیارانه و آگاهانه در فضای مجازی را ضروری خواند و افزود: حضور آگاهانه و توام با پاسخ‌های شفاف و صریح می‌تواند نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کند.

وی به مشترکات دینی بین شیعه و سنی اشاره کرد و گفت: اشتراکات شیعه و سنی بیش از ۹۰ درصد است درحالیکه اختلافات بین آنها بسیار جزئی و اندک است و دور از انصاف است که اشتراکات را کنار گذاشته و تنها به اختلافات جزئی پرداخت.

مدرس مدارس علوم دینی اهل سنت استان هفته وحدت را فرصتی مناسب برای پیوند هرچه بیشتر شیعه و سنی عنوان کرد و افزود: همبستگی و اتحاد این دو موجب یاس و ناامیدی دشمنان شده و سیاست های تفرقه افکنانه آنها را بی‌اثر خواهد کرد.

از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به پیشنهاد معمار کبیر انقلاب در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هفته وحدت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =