رشد ۱۷ درصدی صادرات پتروشیمی از پارس جنوبی

تهران- ایرنا- صادرات محصولات غیر نفتی شامل محصولات پتروشیمی و میعانات گازی از گمرک پارس جنوبی در مهرماه امسال از نظر وزنی رشدی ۱۷ درصدی را ثبت کرده است.

صادرات محصولات مواد غیر نفتی از اداره کل گمرک پارس جنوبی با وجود محدودیت‌ها و تحریم‌های آمریکا روندی افزایشی داشته به طوری که در مهر ماه  امسال بالای ۵۰۰ میلیون دلار مواد غیر نفتی صادر شده که در مقایسه با مشابه سال قبل از نظر وزن ۱۷ درصد رشد داشته است.

منطقه پارس جنوبی که بزرگترین میدان گازی جهان را در خود جای داده است، علاوه بر دارا بودن عنوان پایتخت انرژی ایران، قطب صادرات محصولات غیرنفتی و بیش از همه محصولات پتروشیمی به شمار می‌رود.

پارس جنوبی که به عنوان قطب انرژی و گازی ایران به شمار می‌رود، مهم ترین مرکز صادرات میعانات گازی کشور نیز است.

«احمد پورحیدر» مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به صدور یک میلیون و ۷۴۶ هزار و ۳۵۰ تن کالا مواد غیر نفتی  شامل متانول، پروپان، بوتان، پلی اتیلن سبک و سنگین، آمونیاک، گوگرد، استایرن، نفت خام و .... اشاره کرد و گفت: این محصولات  به ارزش بیش از  ۵۴۷ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۹۳ دلار به خارج از کشور صادر شده است.

وی ادامه داد: این کالا ها به کشورهای چین، امارات، کره جنوبی، هند، ژاپن، هنگ هنگ، اندونزی، ترکیه، مصر، کویت و غیره ... صادر شده است که از حیث وزن ۱۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =