آینده مدیریت جهان‌اسلام برعهده دانشجویان مسلمان است

تهران- ایرنا - دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: اجتماع پرشور دانشجویان از کشورهای مختلف اسلامی نشان می دهد که مدیریت آینده جهان اسلام برعهده همین دانشجویان مسلمان است که با تفکر، علم و مقاومت به سرانجام می‌رسد.

آیت الله «محسن اراکی» امروز - چهارشنبه - در مجمع کمیسیون دانشجویی سی و سومین همایش بین المللی وحدت اسلامی افزود: با وحدت می توان بر استکبار جهانی غلبه کرد و عزت را به جهان اسلام بازگرداند و فلسطین را آزاد کرد.
وی تصریح کرد: امروزه در منطقه و جهان مشکلات بزرگی وجود دارد و در بعضی از کشورهای اسلامی درد و رنج مردم مسلمان عیان شده است زیرا شیطان بزرگ آمریکا به صورت رسمی اعلام کرده که پول عربستان را می خواهد و هدفش نابودی  فلسطین با نظر اسرائیل است.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب با یادآوری اینکه امروز دشمن بی پروا شده است، خاطرنشان کرد: بی پروایی دشمن نشان دهنده انتهای حیات آنها است چراکه همه نقشه هایی که درصدد اجرایی کردن آن بودند، به نتیجه نرسیده است.
آیت الله اراکی ادامه داد: دلیل این دشمنی عیان و خوار شدن نظام سلطه، جبهه مقاومت اسلامی بوده که توانسته نقشه های دشمن را نقش بر آب کند. می بینیم که فرمانده حزب الله، حماس و مقاومت یمن اعلام کرد که از هر نظر قوی هستند همانطور که این مقاومت در عراق، یمن، لبنان و سوریه به پیروزی رسیده است.
وی افزود: اینکه جبهه وحدت و مقاومت اسلامی توانسه جبهه تکفیر را نابود کند سبب شادمانی است.   هرچند که همیشه جبهه گفتمان تقریب و مذهب پیروز است ولی باید اجتماع و وحدت مسلمانان به خصوص دانشجویان ادامه داشته باشد تا این اجتماع جهانی شده و در آینده جهان اسلام را مدیریت کند.
همچنین محمد مهدی صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها دراین نشست اظهارداشت: اگر فلسطین روزی هدف نظام سلطه برای دست یابی به منابع مسلمانان بود، امروزه به برکت شکل گیری نظام اسلامی،   فلسطین پرچمدار مقاومت شده و در یمن، کشمیر، سوریه و لبنان این مقاومت به بهترین شکلی خود را نشان می دهد تا مردم مسلمان به عنوان نمادی از مقاومت الهام بخش معرفی شوند.
وی گفت: مقاومت مسلمانان جهان اسلام از حدود ۴۰ تا ۵۰ سال پیش شکل گرفته است و امروزه این مقاومت هوشمندانه شده و اشتراک های زیاد ذهنی و فکری دربین دانشجویان مسلمان کشورها دیده می شود.
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: امروزه اگر اسرائیل تهدید می کند، موشک ها حماس به خوبی جواب آنها را می دهد تا نشانه های افول نظام سلطه بیش از پیش بوجود بیاید.
صالحی ادامه داد: عرصه بر دشمن تنگ شده  و اینکه دشمن به ترفندهای گذشته اکتفا نمی کند، برای این است که همه چیز عیان شده  و ان شا الله همه دانشجویانی که دراین نشست هستند به زودی تجربه خواندن نماز درمسجد الاقصی را خواهند دید.
وی خاطرنشان کرد:‌ شما دانشجویان در هر کجا این کره خاکی که باشید توانایی حل مشکلات جهان اسلام  و ایجاد تغییر در نظام سیاسی و فرهنگی جهان را دارید.
 مجمع کمیسیون دانشجویی سی و سومین  کنفراس بین‌المللی وحدت اسلامی امروز با حضور ۱۲۰ دانشجو از ۲۷ کشور دنیا در تهران آغاز به کار کرد.
 سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با موضوع وحدت امت در دفاع از مسجدالاقصی نیز قرار است با حضور ۴۰۰ تن از علما و اندیشمندان بیش از ۹۰ کشور جهان و  ۱۸۰ تن از علما، اندیشمندان و مسئولان کانون تقریب دانشگاه‌ها از ۱۱ استان کشور در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه (۲۳ تا ۲۵ آبان۹۸) در تهران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =