فرصت گفت و گوی کره شمالی و آمریکا در حال محو شدن است

پکن- ایرنا- یک روزنامه کره شمالی که در ژاپن منتشر می شود نوشت فرصت گفت و گو میان این کشور و آمریکا به طور کلی در حال محو شدن است.

«چوسون سینبو» روز یکشنبه در مطلبی خاطر نشان کرد اگر دیدار دیگری تا پایان سال میان کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا صورت نگیرد، فرصت های گفت و گوی دو کشور از بین خواهد رفت.

این روزنامه هشدار داده است که آمریکا قرار بوده طبق فرصتی که کره شمالی به این کشور داده است تا پایان سال جاری میلادی با پیشنهادهایی تازه و کارامد وارد گفت و گو با پیونگ یانگ شود.

نشریه می افزاید کره شمالی با صبوری و آرامش در انتظار تصمیم شجاعانه واشنگتن برای برگزاری دور تازه ای از گفت و گوها میان دو کشور تا قبل از پایان سال ۲۰۱۹ میلادی است زیرا بعد از آن دیگر فرصتی باقی نخواهد بود.

این روزنامه تاکید کرد کره شمالی در روز دوم اکتبر یک موشک زیردریایی بالستیک را پرتاب کرد و به آمریکا فرصت داد تا راه گفت و گو و یا مقابله را انتخاب کند نشریه اضافه کرده است موشک فوق قوی کره شمالی می تواند پایگاه نظامی آمریکا در پیونگ تاک در استان گیونگی کره جنوبی را هدف قرار دهد.

در همین حال خبرگزاری رسمی کره شمالی در گزارشی "جو بایدن" معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا و نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ۲۰۲۰ را سگ هار توصیف کرد و گفت او مزخرفاتی علیه مقام رهبری کره شمالی مطرح کرده که مستحق مجازات است.

یونهاپ خبرگزاری کره جنوبی که این خبر را منتشر کرده نوشته است پیونگ یانگ با چنین برخوردی با بایدن می خواهد دل ترامپ را به دست آورد.

این هشدارها در حالی صادر می شود که ژنرال مارک مایلی رییس ستاد کل ارتش آمریکا روز چهارشنبه وارد کره جنوبی شد و با مقام های این کشور درباره وضعیت شبه جزیره کره، بن بست در گفت و گوهای آمریکا و کره شمالی و هزینه استقرار نظامیان آمریکایی در کره گفت و گو کرد.

یکی دیگر از مباحثی که با مقام های دفاعی کره جنوبی درباره آن رایزنی کرد موضوع توافق تبادل اطلاعات مرتبط با کره شمالی و شبه جزیره کره بین کره جنوبی و آمریکا و ژاپن بود.

این توافق روز ۲۳ نوامبر پایان می یابد و کره جنوبی به دلیل اختلافات تجاری با ژاپن اعلام کرده است می خواهد از آن خارج شود و ژنرال آمریکایی با هدف افزایش فشارها بر کره برای خودداری از چنین اقدامی به این کشور سفر کرده است.

همزمان گفته می شود آمریکا بار دیگر فشارها بر کره جنوبی را برای قبول هزینه بیشتری به منظور استقرار ۲۸ هزار و ۵۰۰ نیروی نظامی آمریکا در کره افزایش داده و این بار خواستار آن شده است که کره جنوبی برای سال آینده میلادی برای آرایش این نیروها ۵ میلیارد دلار متقبل شود که ۵ برابر میزانی است که سئول اکنون می پردازد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =