حفظ امنیت و پاسداری از انقلاب اسلامی تکلیف همگانی است

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه پاوه بااشاره به ناآرامی‌های منطقه گفت: امروز حفظ امنیت و پاسداری از انقلاب اسلامی تکلیف همگانی است و باید همه ما در این راستا تلاش کنیم.

مُلا قادر قادری روز چهارشنبه در سی و یکمین همایش بزرگ وحدت، پیامبر اعظم (ص)، قرآن و اهل بیت (ع) در تالار انتظار کرمانشاه باگرامیداشت هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم(ص)، امنیت را نعمتی گرانبهایی دانست و افزود: امروز اگر اطراف خود را نگاه کنیم تظاهرات، ناآرامی و نارضایتی کشورهای همسایه را می‌بینیم و از این رو ما باید برای حفظ امنیت خود بیشتر تلاش کنیم.

وی، وحدت را رمز پیروزی مسلمانان و اختلاف و تفرقه را مایه شکست دانست و گفت: در طول ۴۰ سال بعد از انقلاب ما به دلیل اطلاعت از رهبری و داشتن وحدت و برادری توانستیم بر مشکلات فائق بیاییم.

او به نامگذاری هفته وحدت نیز اشاره کرد و اظهار داشت: فلسفه وحدت باهم بودن، نزاع نکردن و فریب نفوذ دشمنان را نخوردن دانست و گفت: ما مسلمانان از هر فرق و مذهبی باید به یکدیگر احترام بگذاریم.

امام جمعه پاوه در ادامه سخنانش گفت: اهل سنت راستین محمدی (ص) و اهل تشیع راستین علوی هیچ اختلافی باهم ندارند و این سنی اموی و شیعه صفوی هستند که باهم اختلاف دارند.

ماموستا قادری، به صدور فتوا توسط رهبر معظم انقلاب در ارتباط با حفظ وحدت میان مسلمانان اشاره کرد و افزود: پیام این فتوا این بود که هیچ کسی حق ندارد به همسران پیامبر (ص) و رموز اهل سنت اهانت کند.

وی این فتوا را یک منشور دانست که رهبر معظم انقلاب باشجاعت و قدرت آن را  صادر کردند و گفت: این فتوا اثرات مثبت بسیار زیادی در خارج و داخل کشور داشت و ما اهل سنت این فتوا را معیار و مصدر قرار داده‌ایم.

امام جمعه پاوه در بخش دیگری از سخنان خود به جنگ هشت ساله ایران و عراق اشاره کرد و گفت: در آن جنگ صدام شهرها و روستاهای سنی‌نشین ایران را مورد هدف قرار داد و مذهب مردم برایش مهم نبود و از آن سو گروهک‌های ضدانقلاب بیش از همه کُردهای اهل سنت را مورد حمله قرار دادند و این اواخر هم داعش ابتدا به شهر سنی‌نشین موصل حمله کرد و همه این موارد نشان می‌دهد که ما ملت ایران یک دشمن مشترک فارغ از مذهب داریم.

ماموستا قادری جنگ دشمنان را علیه اسلام دانست و افزود: دشمنان برای پیشبرد اهداف خود مسائل مذهبی و قومی و نژادی را مطرح می‌کنند که ما باید هوشیار باشیم.

او در ادامه همچنین خواستار برگزاری همایش‌هایی با موضوع وحدت در تمام طول سال شد و تاکید کرد که این همایش‌ها نباید تنها در هفته وحدت برگزار شود.

امام جمعه پاوه، همچنین درخواست کرد در تمام شهرستان‌های استان همایش‌ها و آیین های مربوط به وحدت اسلامی برگزار شود.

او بر رفع مشکلات مردم، روحانیون و فرهنگیان مناطق سنی‌نشین استان کرمانشاه تاکید کرد و گفت: امروز اگرچه داعش از نظر نظامی نابود شده اما از نظر فکری همچنان در حال جذب نیرو است و باید با این موضوع حکیمانه برخورد کنیم.

وی با بیان اینکه ملت ایران و مردم استان کرمانشاه در طول ۴۰ سال بعد از انقلاب وحدت داشته و به همدیگر احترام گذاشته‌اند، گفت: ما بعد از انقلاب در کنار هم و با هم ایستاده‌ایم و وحدت خود را حفظ کرده‌ایم و نتیجه و بهره آن را نیز گرفته‌ایم و همچنان باید این مسیر را ادامه دهیم.

در این همایش یک روزه بیش از ۶۰۰ تن از علما و روحانیون اهل تسنن و تشییع حضور دارند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت دارد که ۲۲ درصد آن اهل سنت هستند.