جنیدی: قوه قضائیه باید راسا در مورد عناوین مجرمانه اقدام کند

تهران-ایرنا- معاون حقوقی رئیس جمهوری تاکید کرد: در جایی که عنوان مجرمانه در خصوص اموال دولتی وجود دارد قوه قضاییه راسا باید اقدام کند.

لعیا جنیدی روز چهارشنبه درحاشیه حیاط دولت در جمع خبرنگاران در مورد اظهارات رئیس‌جمهور در خصوص مساله فساد میلیاردی گفت: این امری نیست که برای کسی مکتوم باشد؛ دو میلیارد دلار است و همه هم می‌دانند. صدبار هم در همه سخنرانی‌ها گفته شده و دادستان رسما باید چنین چیزی را شروع کند.
وی  ادامه داد: مقرر شده دستگاه‌های اجرایی ذیربط جزئیات را اعلام کنند. من اگر چیزی را اعلام کنم که حتی یک کلمه‌اش با جزئیات موجود در دستگاه‌هایی همچون وزارت نفت، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد تطبیق نکند از نظر حقوقی درست نیست. دولت پیگیری‌های لازم را انجام داده اما موردی که جنبه کیفری دارد باید راسا از سوی قوه قضائیه اقدام شود چرا که در زمان خودش اقدامات و اعلامات لازم انجام شده است.

جنیدی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا دولت معتقد است کل بدهی‌های بابک زنجانی وصول شده، گفت:  اعتقاد دولت و دستگاه‌های ذیربط به هیچ وجه این نیست.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که شاکی این پرونده کیست، گفت: تا جایی که می‌دانم  دولت مطابق مصوبه شورای عالی امنیت اقدام کرده است. من باید از دستگاه‌های مرتبط بپرسم شکواییه‌ها در چه چهارچوبی رفته است. جزئیات را در اختیار خبرنگاران قرار می‌دهیم. باز هم می‌گویم در جایی که عنوان مجرمانه در خصوص اموال دولتی وجود دارد قوه قضائیه راسا باید اقدام کند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha