عرصه سایبری خانواده‌ها را تهدید می‌کند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمانشاه گفت: بعد از زمین، هوا، دریا و فضا یکی از عرصه‌هایی که امروزه دنیا را تهدید می‌کند عرصه سایبری است که خانواده‌ها را نیز در معرض تهدید قرار داده است.

روابط عمومی استانداری کرمانشاه در روز چهارشنبه به نقل از غلامرضا مرتضوی در همایش «بررسی روش های نوین پدافند سایبری» اعلام کرد: عرصه سایبری هیچ گونه مرزی ندارد.

وی تاکید کرد: از مجموع هشت رویکرد اساسی تعریف شده در پدافند غیرعامل، بدلیل فن آورانه بودن این رویکردها، پدافند سایبری به عنوان یکی از مهترین آنها و حائز اهمیت است.

مرتضوی در بخش دیگری از سخنان خود تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه «آی.تی» را مهم دانست و افزود: با آموزش نیروهای متخصص می توان امنیت ادارات و دستگاه های اجرایی استان را در حوزه پدافند سایبری تامین کرد.

در ادامه معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه در سخنانی پدافند غیرعامل را موضوعی تاریخی دانست و گفت: از دیرباز، بخصوص از جنگ جهانی دوم به بعد، فعالیت های حوزه پدافند غیرعامل همواره مورد توجه بوده است.

افشین کریمی افزود: تامین امنیت این حوزه بخصوص با پیشرفت تکنولوژی، در گرو دانش محور بودن آن است و فن آوری ها در ذات خود یک دو گانگی اساسی دارند، از یک سو فرصتی برای تسهیل در زندگی انسان ها هستند و از دیگر سوی می توانند در ذات خود تهدیداتی را خلق کنند، دانش پدافند غیر عامل می تواند این دوگانگی را با حذف تهدیدات به فرصت تغییر دهد.

در این همایش حامد منکرسی رئیس مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی و بهنیا مدیرکل ارتباطات و فن آوری اطلاعات نیز در  سخنانی به تبیین اهداف و اقدامات در حوزه دفاع سایبری پرداختند.