افزایش اختیارات استاندار برای رونق تولید

کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: با توجه به افزایش اختیارات استانداران ، برای هر واحد تولیدی مستقر در البرز به شرط داشتن شرایط لازم و قانونی، ۲۰ میلیارد تومان اعتبار تبصره ۱۸ مصوب می شود.

عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از فعالان تولید و صنعت البرز افزود: دولت اختیارات خوبی را برای تصویب تسهیلات به واحدهای تولیدی به استانداران داده از این رو چنین فرصتی را مغتنم شمرده و به طور قطع از تمام این اختیارات برای گره گشایی از مسیر تولید استفاده می کنیم.

استاندار البرز افزود: رفع ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر برای شهرک صنعتی اشتهارد نیز با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته در مراحل پایانی قرار دارد.
وی اضافه کرد: ساماندهی لکه‌های صنعتی البرز نیز یکی پس از دیگری در دستور کار قرار گرفته و تاکنون دو لکه صنعتی ماهدشت و زیبادست به ناحیه تبدیل شده‌اند که به واسطه این اقدام واحدهای مستقر می‌توانند از تسهیلات و امکانات لازم برای توسعه و پیشرفت بهره ببرند.
شهبازی گفت: از تولیدکنندگان و صنعتگران انتظار می رود توجه ویژه‌ای به ظرفیت‌های علمی استان در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داشته باشند تا ارتباط موثری بین علم و صنعت ایجاد شود.

وی افزود: هر کسی مانع تولید شود با قدرت در مقابلش می ایستیم چون ما خدمتگزاریم و باید مسیر فعالیت رزمندگان جبهه تولید را هموار کنیم.

وقتی تحریم موجب خودکفایی می شود

 استاندار البرز در ادامه عنوان کرد که تحریم‌ها برای جمهوری اسلامی فرصتی برای شکوفایی استعدادها و توانمندی‌های نهفته بود چرا که با اتکاء به توان داخلی توانستیم زنگارها را کنار بزنیم و در بسیاری از زمینه ها با خود اتکایی به خودکفایی برسیم.
در سال مزین به شعار رونق تولید براساس منویات مقام معظم رهبری، همت مضاعفی در مسئولان کشور و فعالان بخش خصوصی مشهود است و همه بسیج شده‌اند که گره از مشکلات تولید باز شود.
وی ادامه داد: همراهی، تعامل، اتحاد و انسجام برای تسهیل و رفع موانع تولید در البرز با توجه به نیازهای روز گسترش یافته و جلسات، بازدیدهای مستمری از روند فعالیت رزمندگان جبهه تولید داریم.
شهبازی گفت: تولیدگران با عملکرد خود در این شرایط حساس باعث سرفرازی مردم شدند و با تلاش‌ها خود بار بزرگی را از کشور برداشتند.
 استان البرز نیز با این همراهی و مجاهدت فعالان تولید برای نیل به رونق، رتبه اول کشور را در پرداخت تسهیلات رونق تولید کسب کرده است.
این استان به جد با رشد روز افزون جمعیت به ویژه مهاجران مواجه است و بنابراین باید اشتغالزایی متناسب با این جمعیت امیدوار و جویای کار صورت گیرد.
شهبازی تاکید کرد: در پورتال استانداری البرز لینک مستقیمی برای ارتباط بی‌واسطه استاندار با فعالان اقتصادی ایجاد شده که از این طریق مشکلات و موانع خود را در میان بگذارند.
از سوی دیگر تمام مسئولان استان را مکلف کردیم که نهایت همراهی را با تولیدکنندگان و صنعتگران داشته باشند و از تمام اختیارات قانونی خود در این زمینه استفاده کنند.

فعالان عرصه تولید و صنعت البرز بر توان خود متکی هستند و از دولت فقط انتظار تسهیل گری دارند

 شهبازی اظهار داشت: اجرای مصوبات و خروجی موثر از جلسات و کارگروه‌های اقتصادی ملموس است و روند اجرای مصوبات مورد نظارت و پیگیری قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه در این نشست جمعی از بزرگان تولید و صنعت کشور حضور دارند و دغدغه های آنها را شنیدیم، ادامه داد: ما به عنوان کارگزاران نظام و خدمتگزاران مردم باید به جای حرف زدن، بیشتر گوش شنوای مردم و در عمل گره‌گشای مشکلات آنها باشیم.
استاندار البرز گفت: کسانی که در این نشست صحبت کردند، به توان خود متکی بودند و چشم به کمک دولت ندوخته اند بلکه از دولت انتظار تسهیل گری با اتخاذ تدابیر ویژه در سیاست های کلان را دارند.

استان البرز دارای سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =