پکن خواستار مقابله با آشوبگران هنگ کنگ شد

پکن- ایرنا- اداره ارتباطی چین در هنگ کنگ اعلام کرد نیروهای امنیتی و پلیس باید با قدرت با هرگونه آشوبگری در این شهر مقابله کرده و اجازه ناآرامی ها را ندهند و از قدرت خود برای مقابله با شورشیان و افرادی که باعث نا آرامی شده اند، استفاده کنند.

در این اعلامیه که روزنامه ساوت چاینا هنگ کنگ روز جمعه منتشر کرده آمده است نیروهای پلیس و نهادهای ذی ربط باید برای بازگرداندن آرامش و ثبات به هنگ کنگ از هر اقدام و تدبیری که ضروری است، استفاده کنند.

این اعلامیه از دولت هنگ کنگ نیز می خواهد از تمامی قدرت خود برای سرکوب و مقابله با شورشیان و آشوبگران استفاده کرده و نظم عادی را در این شهر برقرار کند و کسانی را که مرتکب اقدامات خشونت آمیز،  غیرقانونی و مخل آرامش می شوند را به مجازات برساند.

اداره ارتباطات پکن در شهر هنگ کنگ تاکید می کند امروز برخی از آشوبگران اقدامات خشونت آمیز بی حد و مرزی انجام می دهند و به سمت تحرکات تروریستی سوق پیدا کرده اند و وقت مقابله جدی و سرکوب این افراد برای پایان دادن به این دوره از ناآرامی ها فرا رسیده است.

این اعلامیه پس از آن منتشر شد که روز دوشنبه این هفته خشونت ها در هنگ کنگ به بیشترین و شدیدترین میزان در پنج ماه اعتراضات گذشته رسید و باعث شده است تا نهادهای ذی ربط امنیتی و پلیس نسبت به اقدامات شورشیان و معترضان خشونت طلب هشدار دهند.

در هفته جاری بسیاری از مکان های آموزشی، دانشگاه ها و مدارس در هنگ کنگ به صحنه نبرد بین معترضان و نیروهای پلیس تبدیل شد بسیاری از راه ها از سوی شورشیان مسدود شد آشوبگران به روی یک نفر بنزین ریختند و او را آتش زدند و یک نفر نیز از سوی پلیس هدف گلوله قرار گرفت بسیاری از ایستگاه های مترو هنگ کنگ هم در جریان اعتراضات به آتش کشیده شد.

اداره ارتباطی چین در هنگ کنگ در این اعلامیه آورده است از تلاش های دولت این منطقه برای بازگرداندن اوضاع به حال عادی حمایت می کند اما انتظار دارد که به سرعت تدابیر ضروری اتخاذ شده و مجرمان دستگیر شده و خشونت طلبان مجازات شوند.

از دولت محلی، قوه قضاییه و مقننه و همه دستگاه های ذی ربط دعوت شده است تا در اسرع وقت و با هر تدبیر ضروری و فوری به این غائله اعتراضی شروع شده از پنج ماه قبل پایان دهند.

خبرگزاری شینهوا که دفترش در هنگ کنگ مورد حمله خشونت طلبان قرار گرفته هشدار داده است زمان در حال از دست رفتن است و هنگ کنگ برای بازگرداندن آرامش زمان زیادی ندارد و باید فورا وضعیت را اصلاح کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =