ارتش لبنان در راه‌های منتهی به کاخ ریاست جمهوری مستقر شد

بیروت- ایرنا- در حالی که تعدادی از تظاهرکنندگان به سمت کاخ ریاست جمهوری لبنان در حرکت هستند، شمار زیادی از نیروهای ارتش در مسیرهای منتهی به این محل مستقر شده‌اند.

اکنون ارتش راههای منتهی به کاخ ریاست جمهوری "بعبدا" را مسدود و تدابیر امنیتی شدیدی را اتخاذ کرده است تا از بروز هر گونه اتفاق غیرمنتظره جلوگیری کند اما معترضان پیاده به سمت این محل در حرکت هستند.

نیروهای ارتش راههای منتهی به کاخ ریاست جمهوری را با سیم های خاردار و موانع آهنی مسدود کرده اند در نتیجه معترضان که با خودرو به سمت بعبدا در حرکت بودند، هنگامی که به موانع ارتش روبه رو شدند، به سمت راههای فرعی از جمله راه "الحدت" تغییر مسیر دادند تا از آنجا به  سمت بعبدا حرکت کنند.

این در حالی است که بنا بر اعلام خبرگزاری رسمی لبنان، امروز بار دیگر بسیاری از راههای ارتباطی بیروت از سوی معترضان مسدود شده است.

تازهترین تحولات صحنه سیاسی لبنان نیز  مصاحبه شب گذشته شبکه "ال.بی.سی." لبنان با "میشل عون" رئیس جمهوری این کشور است که در بخشی از آن در مورد سیاسی شدن تظاهرات سخن گفت.

اظهارات عون و دعوت از معترضان به اینکه اجازه دهند روند امور در کشور به وضعیت عادی بازگردد، در بین برخی از معترضان بازخورد منفی داشته است.

رخداد مهم دیگر کشته شدن یکی از معترضان در اثر تیراندازی بامداد امروز چهارشنبه از سوی یک سرباز ارتش در منطقه "خلده" واقع در جنوب بیروت بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =