۲۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۶
کد خبرنگار: 2055
کد خبر: 83553566
۰ نفر

برچسب‌ها

کتاب‌هایی از رازهای ناگفته و قصه‌های جنگلی

تهران- ایرنا- این هفته در قاب کتاب‌ها، از مزرعه سیب‌زمینی و جنگل دور، به انقلاب روسیه سر بزنید.

کتاب‌های این هفته از رازها، انقلاب‌ها و جنگل‌ها، سخن می‌گویند. کتاب‌هایی که از قصه‌های دوردست و سرزمین‌های نزدیک و دور که حرف های تازه‌ای دارند.

رازهایی برای نگفتن

شاید هر شخصیتی با هر سبک زندگی، رازهایی برای نگفتن داشته باشند، کورت ونه گات جونیور، این رازها را دست‌مایه داستان مرد آبرنگی قرار داده است،

رابو کارابکیان، شخصیتی خیالی است که اولین بار مخاطبان در رمان صبحانه قهرمانان با او آشنا شده اند، ونه گات در این کتاب قصه او را بازگو می‌کند که از گفتن داستان زندگی پر راز و رمز خود فراری است اما با حضور خانم برمان و سوالات پیاپی او رو به رو می شود، مجبور به یادآوری خاطرات فراموش شده و رازهای نگفتنی خود می شود. خانم برمان همه خانه و مزرعه رابو را جست و جو می کند و به دنبال جواب کنجکاوی‌هایش می‌گردد، تا جایی که رابو کارابکیان به او لقب خدا فضولی می دهد.

ونه گات در این کتاب به تحلیل انسانی می پردازد که می سازد و خراب می کند و به این ویرانی دل می بندد و چون همیشه از ادبیات طنز و شوخ طبعانه اش برای گفتن قصه بهره می گیرد.

 مرد آبرنگی نوشته کورت ونه گات، با ترجمه  علیرضا متین نیا، توسط نشر کتاب آمه منتشر شد.

داستانی از انقلاب روسیه

انقلاب روسیه، اتفاقات شگفت انگیزی را در دل خود جای داده است و آندره بیه‌لی با روایت داستانی از یک قتل،به گوشه و کنار آن کنایه می زند.

داستان کتاب پطرزبورگ در شهر سنت پطرزبورگ روی می‌دهد، جایی که در سال‌های انقلاب روسیه، مرد جوانی مامور به کشتن یکی از مقامات دولت تزار، با استفاده از بمب ساعتی می‌شود که از اتفاق این مامور دولتی، پدر خود اوست.

این کتاب ارجاعات تاریخی بسیاری دارد و حتی شخصیت‌های آن با شخصیت‌های حقیقی تاریخی هم پوشانی دارند، این از زمره آثار مهم ادبیات کلاسیک قرار می گیرد تا حدی که ناباکوف آن را یکی از چهار شاهکار قرن بیستم دانسته است.

کتاب پطرزبورگ، نوشته  آندری بیه‌لی و مترجم آن فرزانه طاهری بوده، نشر مرکز نیز انتشار آن در ۵۳۶ صفحه به عهده داشته است.

حیوانات باسواد جنگل

چگونه حیوانات جنگل باسواد می‌شوند؟ این قصه را بهروز کمال بهروزکیا، برای کودکان بازگو کرده است.

در این قصه، گرگ و روباه حقه‌باز که همیشه حیوانات مزرعه را شکار می‌کنند باید راهی دیگر برای رسیدن به مزرعه پیدا کند و حیوانات وحشی جنگل مثل گرگ، روباه، شیر، شغال، موش کور و پرنده‌هایی مثل کلاغ و هدهد با هم گفت‌وگو می‌کنند و در یک حادثه شگفت‌انگیز، حیوانات جنگل باسواد می‌شوند!

وقتی حیوانات باسواد می شوند، نوشته کمال بهروزکیا، در ۸۰ صفحه توسط نشر محراب قلم منتشر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =