نمایشگاه شنجن فرصت بزرگی برای بازاریابی شرکت های ایرانی است

شنجن- پکن- ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: نمایشگاه فناوری های پیشرفته شنجن فرصت و ظرفیتی برای بازاریابی شرکت های ایرانی است.

«سورنا ستاری» روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه فناوری های پیشرفته چین در شنجن در گفت و گو با خبرنگار افزود: چین در سال های گذشته در حوزه فناوری به شدت توسعه یافته است و امیدواریم شرکت های دانش بنیان ایرانی نیز از این فرصت برای ارتقا خود استفاده کنند.

وی با اشاره به مشارکت ۷۰ شرکت ایرانی در نمایشگاه فناوری های شنجن گفت:  نمایندگان این شرکت ها در دو روز گذشته در شانگهای هم ضمن رایزنی با شرکت های چینی زمینه، همکاری های دوجانبه را بررسی کردند.

«سورنا ستاری» معاون علمی ‌و فناوری رییس‌ جمهوری اسلامی ایران با دعوت وزیر علوم چین و با هدف توسعه همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق دو کشور روز سه شنبه در راس یک هیات بلندپایه علمی، فناوری و دانش بنیان، وارد شنجن قطب فناوری چین شد.

در جریان این سفر مدیران ۷۰ شرکت دانش بنیان، فناور و خلاق نیز  «سورنا ستاری» معاون علمی ‌و فناوری رییس‌ جمهوری اسلامی ایران را همراهی می کنند و تعاملات علمی و فناورانه خود را با شرکت‌های چینی گسترش می دهند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در این سفر دیدارهایی با مقام های علمی و فناوری چین داشت.

فناوری اطلاعات، سلول‌های بنیادی، تجهیزات و ماشین آلات صنعتی، مواد پیشرفته و حوزه سلامت زمینه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی است که عازم جمهوری خلق چین شده‌اند.

هیات بلندپایه علمی، فناوری و دانش بنیان ایران در بخش دیگری از این سفر از بیست و یکمین نمایشگاه "فناوری‌های پیشرفته چین" در شنژن بازدید کردند از میان ۷۰ شرکت دانش بنیانی که این هیات را همراهی می‌کنند ۱۰ شرکت فناور در پنجمین پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه حضور دارند و دستاورهای خود را در آن، نمایش می‌دهند.

همچنین معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در افتتاحیه این رویداد سخنرانی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha