برنامه‌ریزی دقیق دولت برای اسکان زلزله‌زدگان و تهیه اطلس امنیتی انتخابات

استان‌ها - ایرنا –منازل زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی بهتر از قبل ساخته می‌شود، برنامه‌ریزی دقیق دولت برای اسکان زلزله‌زدگان، تخصیص نیمی از اعتبار بازسازی مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی، ۷۷ درصد آب دریاچه ارومیه صرف تولید پنج محصول، تهیه و تدوین اطلس امنیتی انتخابات، ۲۰۰ شهر کشور درگیر تنش کم آبی و نیاز طرح های ناتمام ورزشی به ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار از جمله مهمترین عنوان‌های خبری ۲۴ ساعت گذشته سایت استانی سراسری ایرنا به شمار می‌رود.

سایت سراسری استان‌های ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۶۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین رویدادهای استان‌ها منتشر می‌شود:

منازل زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی بهتر از قبل ساخته می‌شود

معاون اول رئیس جمهوری برای دیدار با مردم زلزله زده آذربایجان شرقی و بررسی روند امدادرسانی دستگاه ها و نهادهای مختلف به آسیب دیدگان این حادثه روز چهارشنبه وارد تبریز شد و بلافاصله از آنجا به دیدار زلزله زدگان رفت.

اسحاق جهانگیری در بازدید از روستای زلزله زده تیرشان شهرستان سراب با ابلاغ سلام مقام معظم رهبری و هیات دولت به زلزله زدگان گفت که به همت مردم و مسئولان حداکثر تا تیر ماه سال آینده، همه واحدهای روستایی خسارت‌ دیده از زمین‌لرزه آذربایجان‌شرقی بهتر از قبل ساخته و تحویل زلزله زدگان می‌شود.

دولت برای اسکان زلزله‌زدگان برنامه‌ریزی دقیقی دارد

معاون اول رییس جمهوری همچنین در دیدار از روستاهای زلزله زده شهرستان میانه با بیان اینکه دولت برای اسکان مردم زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی برنامه‌ریزی‌های دقیقی دارد، گفت: یکی از راهکارها این است که مردم می‌توانند در نزدیک‌ترین منطقه مسکونی خود با هزینه دولت، واحدی را برای اسکان کوتاه مدت اجاره کنند و دولت مسئولیت هزینه و اعتبارات آن را پذیرفته است.

نیمی از اعتبارات بازسازی مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی تخصیص یافت

معاون اول رییس جمهوری در تبریز گفت: دولت یک روز پس از وقوع زمین لرزه آذربایجان‌شرقی مصوبه‌ای داشت که همه جوانب و مسایل مرتبط با زلزله از جمله اسکان موقت و بازسازی‌ها در آن دیده شده بود و امروز هم رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که ۵۰ درصد از منابع پیش بینی شده برای دوره بازسازی، تخصیص داده شده است.

۷۷ درصد آب حوضه دریاچه ارومیه صرف تولید ۵ محصول پرآب‌بر می‌شود

رییس انجمن آبیاری و زهکشی ایران گفت: ۷۷ درصد آب مصرفی بخش کشاورزی حوضه دریاچه ارومیه صرف تولید پنج محصول یونجه، سیب، گندم، انگور و چغندرقند می‌شود.

عباس کشاورز در نخستین همایش بین‌المللی و چهارمین گردهمایی ملی آبیاری و زهکشی ایران با محوریت دریاچه ارومیه در دانشگاه ارومیه افزود: از این میزان ۳۲ درصد مربوط به یونجه، ۱۷ درصد مربوط به سیب، ۱۲ درصد گندم و هشت درصد برای هرکدام از محصولات تولیدی انگور و چغندرقند است.

اختصاص بسته‌ تشویقی نوسازی مسکن موثرتر از تسهیلات مالی است

 عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: ارایه بسته‌های تشویقی بیشتر از اختصاص تسهیلات و وام در بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی کشور موثر است.

محمد آیینی در نشست تخصصی شهرسازی با عنوان «باز آفرینی شهری، تاب‌آوری شهرها» بیان کرد: بازآفرینی شهری هنوز در شهرهای ایران رخ نداده است و همچنان در مرحله بهسازی هستیم.

اطلس امنیتی انتخابات تهیه و تدوین شده است

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مشهد گفت: در بحث امنیت انتخابات و شعب اخذ رای، مسئولیت تامین امنیت بر عهده ناجا است لذا خط قرمز ما امنیت است و به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم خدشه‌ای به امنیت انتخابات وارد شود.

نیروی انتظامی در حفاظت از رای مردم تعارف ندارد

سردار حسین اشتری همچنین در برنامه دیگری در مشهد با اشاره به انتخابات اسفند مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نیروی انتظامی در چارچوب انجام وظایف قانونی خود برای تامین امنیت انتخابات و حفاظت از آرا مردم، با هیچ کس تعارف ندارد.

او افزود: اولویت نیروی انتظامی در انتخابات پیش رو تامین امنیت این رویداد مهم سیاسی، یکایک حوزه‌های انتخاباتی، صندوق‌های اخذ آرا و رای مردم است.

۲۰۰ شهر کشور درگیر تنش کم آبی است

معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کشور گفت: اکنون ۲۰۰ شهر کشور دارای تنش آبی است در حالی که پیش از بارندگی‌های امسال این رقم شامل ۴۰۰ شهر بود.

حمیدرضا جانباز در قزوین اظهار کرد: برنامه شهرهای دارای تنش آبی تدوین ‌نشده است زیرا بخش عمده‌ای از بارش‌های کشور در فصل زمستان و ابتدای بهار صورت می‌گیرد.

دانشگاه محل تبلیغات انتخاباتی نیست

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نزدیک شدن دوران انتخابات تاکید کرد: دانشگاه محل تبلیغات انتخاباتی نیست و نباید از دانشجویان به عنوان ابزارهای سیاسی استفاده کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید سعیدرضا عاملی در نشست با اصحاب رسانه کرمانشاه اظهار کرد: دانشگاه محل تبلیغات انتخاباتی نیست و افراد برای کار تبلیغاتی نمی‌توانند از دانشگاه ها استفاده کنند.

طرح توسعه معدن طلای ساریگونی در سفر رئیس جمهوری کلید می‌خورد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: طرح توسعه معدن طلای ساریگونی همزمان با سفر آینده رئیس جمهوری به این استان اجرایی می‌شود تا کردستان با تولید بیش از ۵۰ درصد طلای کشور، رتبه نخست در این حوزه را به خود اختصاص دهد.

محمد ده‌وزمی در نشست کارگروه معدن زیرمجموعه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کردستان با اشاره به اینکه میزان اشتغالزایی معدن طلای ساریگونی قروه یک هزار و ۴۰۰ نفر است، اظهار کرد: طرح توسعه معدن ساریگونی در این سفر کلید می‌خورد.

طرح‌های نیمه‌کاره ورزشی کشور ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

معاون حقوقی مجلس و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: تکمیل طرح‌های نیمه‌کاره ورزشی در کشور ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و امید است نمایندگان مجلس در بودجه سال آینده اعتبار مناسبی برای این بخش مصوب کنند.

جمشید تقی‌زاده در نشست شورای ورزش همگانی فرمانداری فراهان افزود: عملیات اجرایی ۷۰۰ طرح ورزشی نیمه‌کاره تا پایان امسال به پایان می‌رسد و مردم از مزایای آن‌ها برخوردار می‌شوند.

۱۰۰ تصفیه خانه فاضلاب در کشور احداث می‌شود

معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کشور گفت: بیش از ۱۰۰ تصفیه ‌خانه آب با مکانیزم‌های مختلف مشارکت بخش خصوصی و ردیف‌های عمرانی در کشور احداث می‌شود.

حمیدرضا جانباز در حاشیه بازدید از طرح انتقال آب سد طالقان به قزوین در جمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر بیش از ۲۶۰ تصفیه‌خانه فاضلاب در قالب طرح‌های ملی و استانی در مدار قرار دارد.

پنج میلیون دانش آموز در المپیاد ورزشی شرکت کردند

رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی گفت: امسال پنج میلیون دانش آموز پسر و دختر کشور در المپیاد ورزشی درون مدرسه ای شرکت کردند.

 حسین بابویی روز چهارشنبه در یاسوج اظهار کرد: این المپیاد برای دانش آموزان هر سه مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم سراسر کشور برگزار می‌شود و تا پایان سال جاری نیز ادامه دارد.

یک میلیون و ۸۵۰ هزار مسکن روستایی مقاوم سازی شد

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور اعلام کرد: یک میلیون و ۸۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی کشور در دولت تدبیر و امید با اعتبارات دولت در قالب طرح هادی مقاوم سازی و بهسازی شد.

محمدرضا شاملو در مراسم افتتاح چند طرح هادی در شهرستان محمودآباد مازندران گفت: اکنون ۳۸ هزار و ۵۰۰ روستا از ۳۹ هزار و ۴۶۵ روستای کشور طرح هادی اجرا می شود.

تجارت میان ترکیه و ایران رو به افزایش است

عضو هیات مدیره منطقه آزاد ازمیر و رئیس اتاق بازرگانی شهر منمن ترکیه گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه و سنگین، تلاش می‌شود تجارت میان دو کشور دوست، برادر و همسایه ایران و ترکیه روز به روز توسعه یابد.

«سوسو ایزیت» در دومین نمایشگاه ملی خرما و صنایع وابسته به آن در بندر بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: از توسعه و افزایش روابط تاجران دو کشور استقبال می‌کنیم و در این ارتباط از فعالان اقتصادی ایران دعوت می‌شود در نمایشگاه‌های برپا شده در کشور ترکیه حضوری پررنگ داشته باشند. 

گزارش‌های برگزیده:

پروانه‌ها را در آغوش بگیریم گزارشی از شیراز که در آن آورده است بیماری EB  یا پروانه‌ای، بیماری دردناک و ژنتیکی است که زخم‌های آن هیچ گاه التیام نخواهند یافت و از بدو تولدتا پایان عمر با بیمار همراه خواهند بود از این رو بیایید در جشن گلریزان، در آغوش بگیریم پروانه‌ها را.

سرما و لرزه بر جان زلزله‌زدگان عنوان گزارشی از تبریز که در حالی پنج روز از زلزله ۵.۹ ریشتری میانه سپری شده است، همنوایی بیش از ۴۰۰ پس‌لرزه و سوز سرمای پاییزه، لرزه بر جان ساکنان منطقه انداخته است.

مشارکت همه ذینفعان، طرحی نو برای مداوای تالاب‌های گیلان گزارشی دیگر از لاهیجان که به  مشارکت همه ذینفعان در تدوین برنامه های جامع بهره برداری تاکید کرده و گفته است که  طرحی کارامد برای مداوای تالاب های گیلان است.

آلودگی هوا و جولان کامیون‌های دودزا در پایتخت عنوان گزارشی از مرکز تهران که به معضل کامیون‌های قدیمی دیزلی در آلودگی هوای پایتخت پرداخته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =