۲۲ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۳
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83553494
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

دیدار فرستاده مکرون با میشل عون

بیروت- ایرنا- فرستاده ویژه "امانوئل مکرون" رییس جمهوری فرانسه پیش از ظهر امروز با "میشل عون" رئیس جمهور لبنان در بیروت دیدار کرد .

"کریستف فارنو" مدیر اداره خاورمیانه و شمال آفریقا وزارت خارجه فرانسه که در راس هیئت فرانسوی وارد بیروت شده است، پیام مکرون را به عون منتقل کرد.

در این پیام بر توجه فرانسه به اوضاع لبنان و آمادگی برای کمک به این کشور در شرایط کنونی تاکید شده است .

این درحالی است که شماری از شهروندان لبنانی روز گذشته (سه شنبه) با حضور در مقابل سفارت فرانسه در بیروت به سفر فارنو و سیاست های مداخله جویانه پاریس در لبنان اعتراض کردند.

به نوشته الاخبار همزمان با سفر فارنو تماس سفارت انگلیس و آمریکا با نمایندگان گروههای سیاسی لبنان نیز افزایش یافته است و زمزمه هایی در خصوص برگزاری انتخابات زودهنگام تحت نظارت بین المللی در لبنان شنیده می شود.

تظاهرات در لبنان از شامگاه ۲۵ مهر (۱۷ اکتبر) در اعتراض به مشکلات معیشتی و اقتصادی آغاز شده است و همچنان در برخی نقاط بیروت و سایر شهرهای لبنان ادامه دارد،  شدت این تظاهرات در نیمه هفته دوم به بعد به میزان قابل توجهی کاسته شد و معترضان بیشتر بر تحصن در مقابل موسسات اداری و دولتی از جمله شرکت های آب و برق، بانک ها و نیز شرکت های تلفن همراه متمرکز شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =