معاون وزیر اقتصاد: محدودیت‌های بین المللی مانع سرمایه گذاران خارجی است

کرج - ایرنا - معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و دارایی گفت: محدودیت‌هایی که برای سرمایه گذاران خارجی جهت فعالیت در کشور ما ایجاد شده بیشتر بین المللی است و نه داخلی.

اسماعیل جلیلی روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی اقتصاد و دارایی استان البرز افزود: شرایط حضور سرمایه گذاران خارجی در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور مهیا است و وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان سرمایه گذاری خارجی از این منابع استقبال می کنند.

وی اضافه کرد: در داخل کشور، برای ورود این سرمایه گذاران ضمن ظرفیت سازی ، تسهیلات و بخشودگی‌هایی در نظرگرفته شده و با اصلاحی که در قانون برای تابعیت و اقامت آنها ایجاد شده، فرصت برای سرمایه‌گذاری خارجی وجود دارد.

جلیلی گفت: برای افرادی که قصد گردشگری و حضور در صنعت گردشگری دارند، نیز این ظرفیت با اصلاح بخشنامه‌های مد نظر صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: حدود ۳۰ میلیارد دلار در بخش پروژه‌ای خط اعتباری ما آماده است، اما مشکل انتقال این منابع و محدودیت‌هایی است که سرمایه گذاران خارجی برای انتقال منابع خود با آن مواجه هستند.

وی افزود: با این وجود در داخل کشور تمامی تمهیدات و برنامه ریزی توسط وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته است.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی در بخش دیگری از سخنان خود به حمایت از واحدهای تولیدی اشاره و عنوان کرد: یکی از اقدامات، بخشودگی‌های مالیاتی است که به صورت جدی انجام شده است، در خصوص استفاده از تسهیلات بانکی نیز طبق دستور وزیر باید به واحدهای غیر فعال مشروط بر اینکه با تامین منابع مالی، این واحدها به چرخه اقتصاد و تولید بازگردند کمک شود.

جلیلی افزود: همچنین در خصوص واحدهای تحت تملک بانک تکلیف قانونی است که نسبت به واگذاری این واحدها اقدام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =