فاز دوم بیمارستان فاطمه زهرا (س) میاندوآب در سفر جهانگیری افتتاح می‌شود

مهاباد- ایرنا- فرماندار میاندوآب گفت: در سفر معاون اول رییس‌جمهوری به این شهرستان فاز دوم بیمارستان حضرت فاطمه زهرا (س) و کلینیک تخصصی این بیمارستان افتتاح می‌شود.

مهدی قهرمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فاز دوم بیمارستان حضرت فاطمه زهرا (س) این شهرستان با زیربنای ۱۰ هزار مترمربع در چهار طبقه احداث شده و دارای ۲ بخش بستری، ۱۳ اتاق زایمان و ۶ اتاق جراحی است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این بیمارستان از سال ۹۴ آغاز شد، افزود: با افتتاح این فاز ۱۱۰ تخت به تعداد تخت‌های این بیمارستان افزوده می‌شود و در مجموع به ۲۱۰ تخت می‌رسد.

وی اضافه کرد: برای احداث و تجهیز کامل فاز دوم این بیمارستان در مجموع ۴۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است و همزمان با سفر معاون اول رییس‌جمهوری به این شهرستان کلینیک تخصصی این بیمارستان نیز در سه طبقه با زیربنای یک هزار و ۸۰۰ متر مربع مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

«قهرمانی» با بیان اینکه عملیات احداث این مرکز درمانی نیز در سال ۱۳۹۵ آغاز شد، اضافه کرد: برای ساخت، تجهیز و بهره‌برداری از این کلینیک ۴۰ میلیارد ریال هزینه شد.
وی با بیان اینکه این مرکز دارای بیش از ۴۵ پزشک متخصص است، افزود: جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات، نورولوژی، جراحی عمومی، جراحی فک و صورت، زنان و زایمان، داخلی، چشم، قلب و عروق، ارولوژی، پوست، عفونی، اعصاب و روان، رادیولوژی، ریه، گوارش، گوش و حلق و بینی، کودکان، شنوایی‌سنجی، ارتوپدی، رادیولوژی، بینایی‌سنجی، طب فیزیک، رادیولوژی و آزمایشگاه از جمله بخش‌های این کلینیک است.

فرماندار میاندوآب با بیان اینکه روزانه به طور میانگین بیش از ۳۰۰ نفر می‌توانند به این کلینیک مراجعه کنند، گفت: آغاز به کار این کلینیک، علاوه بر کاهش هزینه‌ها برای بیماران موجب ارایه خدمات‌رسانی مطلوب و باکیفیت و همچنین رعایت شان و منزلت مردم منطقه و تکریم ارباب رجوع خواهد شد.

در دولت تدبیر و امید ۶ باب فوریت پزشکی، ۲۸ خانه بهداشت روستایی، درمانگاه‌های شبانه‌روزی «باروق» و «چهاربرج»، اجرای ۱۰۹ پروژه کوچک و بزرگ از جمله ۱۰ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری، بازسازی و تجهیز اتاق‌های عمل بیمارستان عباسی، راه‌اندازی بخش ویژه جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات در میاندوآب، اجرای پروژه بال دوم بیمارستان حضرت فاطمه (س) و راه‌اندازی بخش ویژه جراحی فک و صورت و قلب و عروق در بیمارستان عباسی در این شهرستان انجام شده است.

ایجاد سه پایگاه بهداشتی در حاشیه شهر و افزایش دستگاه‌های دیالیز از ۱۶ دستگاه به ۲۳ دستگاه از دیگر اقدامات دولت در بخش سلامت این شهرستان است.

میاندوآب با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت سومین شهرستان بزرگ آذربایجان‌غربی پس از ارومیه و خوی است.

افتتاح بیمارستان بین‌المللی میلاد و ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه، بازدید از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه در نقده و شرکت در جلسه ستاد احیای دریاچه ارومیه از برنامه‌های دیگر «جهانگیری» در این آذربایجان غربی به شمار می‌رود.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری عصر امروز وارد استان می‌شود؛ در این سفر «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان نیز وی را همراهی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =