پنج میلیون دانش‌آموز در المپیادهای ورزشی درون مدرسه شرکت می‌کنند

گنبدکاووس - ایرنا - دبیر فدارسیون ورزش دانش‌آموزی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: به‌طور میانگین سالانه پنج میلیون دانش‌آموز دختر و پسر در المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای شرکت می‌کنند که ظرفیت بسیار خوبی برای استعدادیابی و توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای کشور به شمار می‌رود.

سعید فرنیا روز چهارشنبه درحاشیه مراسم افتتاحیه متمرکز ششمین دوره انجمن‌ها و المیپاد ورزشی درون مدرسه‌ای استان گلستان که در سالن ورزشی تختی گنبدکاووس برگزار شد، به خبرنگار ایرنا اظهار داشت که از این تعداد دانش‌آموز درنهایت ۱۱ تا ۱۲ هزار نفر آنها به مرحله کشوری این المپیاد راه پیدا کرده و با یکدیگر به رقابت می‌پردازنند.

وی با بیان اینکه مسابقات المپیاد دانش‌آموزی  از ابتدای سال تحصیلی آغاز و تا پایان تابستان سال آینده آن ادامه پیدا می‌کند، افزود: المپیاد ورزشی دورن مدرسه‌ای در سه مقطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه دوره اول و متوسطه دوره دوم و در ۱۰ رشته ورزشی شامل فوتسال، هندبال، فوتبال، بسکتبال، تنیس روی میز، دو ومیدانی، شطرنج، شنا، ژیمناستیک و کشتی پهلوانی ویژه پسران و دختران دانش‌آموز برگزار می شود که از این میان رشته کشتی پهلوانی ویژه پسران است،

فرنیا اضافه کرد: هدف از برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای علاوه بر ایجاد محیط سالم، مفرح و شاد با برگزاری مسابقات ورزشی در درون هر مدرسه و رقابت با تیم‌های برتر دیگر مدارس درمرحله منطقه‌ای، شهرستانی، استانی و کشوری، از بین بردن فقر حرکتی و ایجاد سواد حرکتی در بین نسل آینده است.

وی، استعدادیابی را از دیگر اهداف برگزاری المپیاد ورزشی دانش آموزی ذکر کرد و گفت: تربیت نیروی انسانی برای آینده ورزش کشور با راهیابی به تیم‌های ملی و اعزام به مسابقات برون مرزی و کسب افتخار برای ورزش ایران اسلامی از دیگر اهداف عالی وزارت آموزش و پرورش در برگزاری این رخداد ورزشی می‌باشد.

دبیر فدراسیون ورزش دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش همچنین گفت که درسال تحصیل گذشته برخی نفرات و یا تیم‌های ورزشی دانش‌آموزی کشور در رشته‌های فوتسال، دو ومیدانی و کشتی به مسابقات برون مرزی اعزام و موفق به کسب مقام‌های مناسب شدند.

فرنیا افزود: دانش‌آموزان پسر تیم کشتی جمهوری اسلامی اعزامی به مسابقات جهانی مراکش موفق به کسب مقام اول و دانش‌آموز "مهلا محروقی" دانش‌آموز تیم دو ومیدانی ایران اعزامی به مسابقات جهانی کرواسی موفق به کسب رتبه سوم در پرتاب وزنه شد.

وی اضافه کرد: امسال نیز در نظر داریم دانش‌آموزان و تیم‌های برتر مسابقات المپیاد دانش‌آموزی مرحله کشوری را در ۶ رشته ورزشی تکواندو، ووشو، جودو، طناب کشی، شطرنج، کشتی فرنگی و آزاد به مسابقات ۲۰۲۰ کشور چین اعزام کنیم.

در مراسم افتتاحیه متمرکز المپیاد ورزشی دانش آموزان دختر و پسر گلستان که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و فرماندار ویژه و برخی مسوولان این شهرستان برگزار شد، از دانش‌آموزان مدال‌آور، مربیان و سرپرستان اعزامی به مسابقات کشوری با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت و حدود ۸۰ هزار دانش آموز از "پیش دبستانی تا متوسطه دوره دوم" درشرق استان گلستان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =