رحمانی فضلی: تغییر استانداران و فرمانداران در اختیار وزیر است

تهران-ایرنا وزیر کشور با بیان اینکه تغییرات استانداران و فرمانداران در اختیار وزیر کشور است، گفت: وزیر با توجه به مسئولیتی که دارد هر زمان احساس کند منافع مردم، اجرای قانون و انجام ماموریت‌ها و مسئولیت‌ها، در جابجایی استانداران و فرمانداران است حتما این کار انجام می‌شود، حتی اگر شب انتخابات باشد.

«عبدالرضا رحمانی فضلی» روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره تغییرات استانداران و فرمانداران و آیا اینکه این تغیرات به انتخابات مربوط است، گفت: تغییرات استانداران و فرمانداران در اختیار وزیر کشور است؛  وزیر با توجه به مسئولیتی که دارد هر زمان احساس کند منافع مردم، اجرای قانون و انجام ماموریت‌ها و مسئولیت ها، در جابجایی استانداران و فرمانداران است حتما این کار انجام می شود، حتی اگر شب انتخابات باشد.

وی با اشاره به اظهارات روز گذشته دبیر شورای نگهبان ادامه داد: اما در رابطه به موضوعی که ایشان گفتند من قبلا برایشان حضوری هم توضیح دادم ۱۵ تا ۱۶ استاندار داشتیم که بازنشست شده اند یعنی استانداری که بازنشست شده و قانونا باید تغییر کنند آیا می‌توانستیم تغییر ندهیم.
 رحمانی فضلی اضافه کرد: یکی دو مورد هم جابجا شدند چون پست های بالاتر گرفتند مانند سازمان تامین اجتماعی. معاونان سیاسی هم به همین شکل و بقیه موارد را هم هر وقت تشخیص دهیم انجام می‌دهیم.  اما اینکه آیا این تغییرات در مسیر انتخابات است یا نه، باید گفت این حتما در جهت انجام صحیح قانونی و سالم انتخابات است اگر کسی خلاف این را در عمل دید به نظارت و بازرسان شکایت کند و محاکم هم رسیدگی کنند.
 
وزیر کشور خاطرنشان کرد: اینکه پیشاپیش حدس بزنیم یا براساس برخی گزارشات به نوعی به فرمانداران و استانداران که مجری انتخابات هستند مطالبی بدون اثبات و گزارش های صحیح گفته شود، به نظر من این شبهه انداختن در امر مشارکت در انتخابات است. چون اگر القا شود خدای ناکرده انتخابات سالم برگزار نمی‌شود، موجب دلسردی مردم می‌شود و این خلاف نظر مقام معظم رهبری است که روی مشارکت تاکید دارند.

وزیر کشور گفت:  هر موردی که پیدا کردند حتما پیگیری می شود. خواهش می‌کنم در حوزه نظارت هم همین قدر دقت شود تا نظارت، صدا وسیما، قوه قضاییه همه در کنار هم انتخابات سالم، باشکوه، قانونی و در بستر امن برگزار شود.

وزیر کشور تاکید کرد: به عنوان وزیر کشور محال است بگذارم حق قانونی کسی چه در حوزه رای دهنده و چه در حوزه شرکت کننده و انتخاباتی خدای ناکرده از بین برود و همه تلاشم را خواهم کرد. به همه اطمینان می‌دهم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. در بحث شکایت‌ها هم در انتخابات ریاست جمهوری از وزارت کشور شکایت متعدد کردند و در محافل و جوامع رسانه‌ای هم این مسائل مطرح شد؛ قوه قضاییه تا اینجا که پرونده‌ها را رسیدگی کرده بیش از ۸۸ درصد شکایت‌ها تبرئه شدند.

رحمانی فضلی گفت: خواهش می کنم فضا را آرام نگه داریم در یک فضای با آرامش، با وحدت، با هماهنگی هماهنگی و تعامل خوبی کشور را به پیش ببریم و فضای کنونی جامعه به وحدت و نشاط سیاسی نیاز دارد و چنین خواهد شد.

وزیر کشور همچنین درباره آواربرداری در مناطق زلزله زده، گفت: از لحظه‌های نخست کار آغاز و همه نیروهای ما آنجا مستقر شده‌اند و آواربرداری انجام شده است.
وی اضافه کرد: رئیس جمهوری دستور دادند با توجه به سردی هوا خانه هایی که زیاد آسیب دیده اند زیر چادر نمانند؛ بدین صورت که به آنها پول اجاره را پرداخت کنیم تا منزلی اجاره کنند. طرح ساخت را هم بنیاد مسکن بازدید کرد و ظرف هفته آینده همه ارزیابی‌های نهایی که باید صورت بگیرد، تصویب و در اسرع وقت انجام می‌شود.
وزیر کشور در پاسخ به این پرسش که آیا در بحث آلودگی هوا بین شهرداری و راهنمایی رانندگی مشکلاتی وجود دارد و آیا این مورد را تایید می کنید، اظهارداشت: نه؛ مشکلی بین شهرداری راهنمایی رانندگی نبود. ترافیک در بخشی از تهران واقعا سنگین بود و مشکل ایجاد کرد و دستور داده شد فعلا در آنجا نمایشگاه برگزار نشود. دیروز هم ستاد رسیدگی به این امر در تهران تشکیل شد و شهردار و استاندار موضوع را بررسی کردند.
رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد: با تصمیمات گرفته شده و انجام برخی کارهای مهندسی شده، مشکلات رفع شود. دیروز از آقای کلانتری هم خواستم با جدیت بیشتری وارد این موضوع شود و دستگاه‌ها را مکلف کند تا به وظایف خود عمل کنند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =