مشکل گروه‌های موسیقی سمنان نداشتن فضای مناسب تمرین است

سمنان- ایرنا- سرپرست یک گروه موسیقی در استان سمنان گفت: نبود فضای تمرین و در اختیار نداشتن تجهیزات صوتی قبل از اجرای اصلی از مشکلات اساسی گروه‌های موسیقی در سمنان است.

عباس ایزدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: در شهر سمنان پویایی موسیقی سنتی ایرانی وجود دارد و آموزشگاه های زیادی تاسیس و از آن استقبال می شود، اما با توجه به اینکه خودجوش است و برنامه‌ریزی برای آینده آن از لحاظ مالی و از نظر امکانات برای علاقه مندان، هنرجویان و هنرمندان تعریف نشده است، استعدادهای موسیقی هدر می روند.

وی تاکید کرد: حمایت رسانه ها به ویژه صدا و سیما که یک رسانه تصویری و شنیداری است، می تواند مخاطبان گسترده جامعه را به سمت و سوی موسیقی اصیل سوق دهد اما متاسفانه این رسانه در سلیقه موسیقی تاثیر منفی گذاشته است و مردم به خصوص جوانان به شنیدن موسیقی پاپ و موسیقی هایی که تاریخ انقضای محدودی دارند عادت کرده اند.

وی افزود: تغییر ذائقه موسیقی و بیگانه شدن مردم با موسیقی ایرانی باعث خواهد شد آینده گروه های موسیقی سنتی از لحاظ اقتصادی تحت تاثیر قرار گرفته و اهالی این موسیقی اصیل انگیزه ای را برای ادامه دادن و حفظ و اشاعه این فرهنگ نداشته باشند.

ایزدی درباره اجرای زنده موسیقی گروه ارغوان در روزهای آینده در شهر سمنان، گفت : اجرای پیشین گروه در تیر ۹۷ با استقبال قابل قبولی همراه بود و تمام فروش آن به موسسه خیریه نیکوکاران راه آسمان تقدیم شد و عواید فروش از اجرای روزهای آینده نیز به همان موسسه خیریه داده خواهد شد.

وی اضافه کرد: گروه موسیقی ارغوان از سال ۹۶ تاسیس شده است و با ۲۳ نفر دومین اجرای زنده خود را با قطعاتی از استاد پرویز مشکاتیان و تصنیف و قطعه های خاطره انگیز اصیل ایرانی ۲۳ و ۲۴ آبان ۹۸ ساعت ۱۸ اجرا خواهد داشت.

سرپرست گروه موسیقی ارغوان با اشاره به ویژگی های این اجرا گفت: در این اجرا سعی بر این است که بیان اشعار با همان کلام اما با ارائه امروزی در بافت کلام همراه باشد و همچنین یکی از قطعات این اجرا رونمایی از قطعه ای به نام «گیسوی ارغوان» است که توسط گروه ارغوان آهنگ سازی و تنظیم شده است.

ایزدی، مهران امیدیان، علیرضا ایزدی، ابوالحسن رستمیان، سحر سلطانی پور، مهدی ایزدی، امیرساربان طریق، علی اخلاقی، وهاب قریشی، سید مهدی عابدین خواه، سید عرشیا متولیان، سروش دارایی، امین چراغیان، علی اعرابی، محمد حسین معمار، کیارش زنگیان، صبا ملکیان، مهسا قدس، سروش شاهی، امیر عدالت‌فر و ایمان رحمانی، نوازندگان و محمد قدرتی خواننده گروه موسیقی ارغوان هستند.