دولت ۶۰۰ میلیارد تومان سود وام سرمایه گذاری در کریدور غرب را  پرداخت می کند

خرم‎آباد – ایرنا – معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: دولت ۶۰۰ میلیارد تومان سود تسهیلات به سرمایه گذارانی که در مسیر کریدور غرب حضور یابند پرداخت می کنند.

به گزارش ایرنا محمدرضا کدخدازاده روز چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان افزود: کریدور غرب از مرز بازرگان تا بندر امام خمینی (ره) با عبور از پنج استان طراحی شده  و هیات دولت از ظرفیت های قانونی برای سرمایه گذاری در این محور استفاده می کند.

وی تصریح کرد: به همین منظور با همکاری سازمان برنامه و بودجه، ۶۰۰ میلیارد تومان مصوب شده تا چنانچه سرمایه گذاری برای فعالیت در این کریدور تسهیلات می گیرد، استهلاک سود وام از این منبع محاسبه شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این، با تعامل استانداری ها، سرمایه گذارانی که در این محور فعالیت کنند از سایر فرصت های سرمایه گذاری پنج استان در حوزه های معادن، کشاورزی و صنعت بهره مند می شوند.

کدخدا زاده ابراز امیدواری کرد: با وجود این شرایط،  سرمایه گذاری در کریدور غرب تسهیل و طرح تا سه سال آینده به طور کامل بهره برداری خواهد شد.

وی اضافه کرد: پروژه ای با عنوان آزادراه پل زال تا نجف در دستور کار قرار گرفته که در مراحل آغازین طرح توجیهی و مطالعاتی است.

وی همچنین گفت:‌ ۲۰ طرح ملی در لرستان تعریف شده که پیشرفت فیزیکی مطلوبی دارند اما با وقوع سیل در این استان تا حدودی به کندی مواجه شدند.

محمدصادق وجدی مدیرکل ساخت و توسعه راه های غرب و مرکز کشور نیز گفت:‌ طرح کنارگذر دورود لرستان ۲۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که ۱۸ کیلومتر باقی مانده آماده مناقصه است و احداث جاده خرم آباد - پلدختر یکهزار میلیارد تومان منابع مالی لازم دارد.

۱۲۲ طرح اقتصاد مقاومتی در لرستان تعریف شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =