دستگاه‌های اجرایی استان با دانشگاه صنعتی شاهرود همکاری نمی‌کنند

شاهرود- ایرنا - رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود گفت: این دانشگاه بیش از ۲۰۰ قرارداد با سازمان‌های مختلف در سراسر کشور دارد، اما دستگاه های اجرایی استان سمنان متاسفانه یک قرارداد هم با این دانشگاه ندارند.

محمدمهدی فاتح چهارشنبه در نخستین همایش ملی پدافند شیمیایی کشور که در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار می شود ، افزود: فعالیت های مربوط به بسته دوم قرارداد بزرگ نفتی این دانشگاه بتازگی آغاز شده است.

وی ادامه داد: استانداری در این زمینه نتوانست هیچ کمکی به دانشگاه کند اما از مسئولان می خواهیم در طرح های بعدی‌شان دانشگاه صنعتی شاهرود را درنظر داشته باشند.
فاتح به افتتاح یک شتاب دهنده در دانشگاه نیز اشاره کرد و گفت: اگر دانشگاه های صنعتی کارآفرین شوند تمام سرمایه گذاری ها در دانشگاه ها تبدیل به کارگاهی برای اشتغال می شود.

رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود با اشاره به اهداف برگزاری این همایش یادآور شد: در حوزه پدافند غیرعامل باید آموزش را جدی گرفت تا بتوان در صورت بروز هر حادثه به بهترین شکل از عوارض آن جلوگیری کرد.
فاتح همچنین به افتتاح تعدادی از طرح های عمرانی این دانشگاه با حضور معاون وزیر علوم،تحقیقات و فناوری اشاره کرد و گفت: ساخت خوابگاه دخترانه شقایق  سال ۹۴ از محل درآمدهای دانشگاه و با کمک اعضای هیات علمی با اختصاص بخشی از حقوق خود به این کار خیر و نیز دیگر خیران آغاز شد و پس از اسکان دانشجویان در نیم‌سال تحصیلی جدید، امروز افتتاح می شود.
وی اضافه کرد: برای ساخت این خوابگاه ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه شد و ۲۰۰ خانواده را بابت اسکان فرزندان خود از نگرانی درآورد.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود به ساخت سرای دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز با ۴۵ میلیارد ریال هزینه اشاره کرد و گفت: دانشگاه همه این طرح ها را با درآمدهای خود و کمک خیران اجرا کرد و بدین ترتیب امسال ۵۳۰ تخت به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه افزوده شد.
جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور که برای شرکت در این همایش به شاهرود سفر کرده است ، تفاهم نامه همکاری با رئیس دانشگاه صنتعی  این شهر امضا کرد.

اخبار مرتبط