۲۲ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۲
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83553248
۰ نفر

برچسب‌ها

جذب ۷۰ پزشک متخصص در لرستان

خرم‎آباد - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: جذب ۷۰ پزشک متخصص در استان تا پایان آذر ماه در دستور کار قرار گرفته که تا کنون ۱۸ نفر از این تعداد محقق شده است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا نیکبخت روز چهارشنبه در شورای سلامت و امنیت غذایی لرستان در سالن جلسات استانداری با بیان اینکه یکی از مشکلات عمده این دانشگاه پرداخت کارانه و مطالبات کارکنان بود، بیان کرد: طی چهار ماه گذشته  هشت ماه کارانه پزشکان، ۱۲ ماه حق التدریس اساتید، ۱۲ ماه حق الزحمه رزیدنت ها، ۸۰ درصد بیمه روستایی، ۳۰ درصد مطالبات شرکت های دارویی، ۱۲ ماه حق فنی کارکنان، ۶ ماه ماموریت پرسنل و ۸ماه محرومیت خدمت های پزشکان و ۲۴ میلیارد تومان جهت طرح های عمرانی پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: به زودی  مهم ترین اورژانس غرب کشور در بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد با مساحت  ۲ هزار و ۲۷۷ مترمربع و ظرفیت  ۸۰ تخت، امکانات رادیولوژی و اتاق عمل  با اعتبار حدود پنج میلیارد تومان راه اندازی می شود.

نیکبخت با بیان اینکه وضعیت بهداشت و درمان کنونی استان پاسخگوی نیاز مردم نیست، ادامه داد: یک  دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شهید رحیمی و یک دستگاه در بیمارستان شهدای عشایر،برای ارائه خدمات کافی نیست که به همین منظور قرارداد خریداری یک دستگاه جدید برای بیمارستان شهدای عشایر منعقد ونسبت به نصب آن تا پایان امسال قول مساعد داده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: با پیگیری نمایندگان بروجرد، قرارداد خرید دستگاه ام آر آی در این شهرستان منعقد شد و به زودی این دستگاه  در بیمارستان آیت الله بروجردی نصب می شود.

نیکبخت گفت:  یک دستگاه آنژیوگرافی دیگر نیز در بیمارستان شهید مدنی خرم آبادراه اندازی می شود.

وی با تاکید براراده خدمات درمانی به جمعیت عشایری این استان اظهار داشت: در این راستا یک  تیم سیار با حضور پزشک، ماما و دارو به مناطق عشایر استان اعزام می شود و افراد بیمار دراین مناطق از خدمات تخصصی درمانی بهره مند می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: این استان نیازمند خرید یک دستگاه سی تی آنژیوگرافی  با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان می باشد که تاکنون تامین اعتبار و خریداری نشده است.

نیکبخت افزود: ظرفیت کنونی واحد فوریت های پزشکی جوابگوی مشکلات بحرانی نیست که به همین منظور یک اورژانس بیمارستانی بزرگ در این استان راه اندازی خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =