نماینده مجلس: زلزله‌زدگان منتظر کانکس هستند

تبریز-ایرنا- نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی در شهرستان‌های میانه و سراب همچنان منتظر کانکس هستند.

فردین فرمند روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به کاستی های خدمات‌رسانی به زلزله زدگان، اظهار داشت: در شب‌های سرد پاییزی مردم زلزله‌زده آذربایجان شرقی که جزو مناطق سردسیر به شمار می رود و این رسما در روستاها بیش از سایر جاهاست، کانکسی ندارند و باید توجه داشت در این فصل از سال چادر محیط مناسبی برای اسکان موقت نیست.

وی از خدمات رسانی نهادها و ارگان های مختلف به زلزله زدگان به نیکی یاد کرد و با اشاره به حضور به موقع نیروهای امدادی، از بسیجیان به عنوان اولین گروه‌های امدادی حاضر در مناطق زلزله‌زده میانه  یاد کرد.

فرمند با قدردانی از حضور ارتش، سپاه و بسیج در مناطق زلزله زده، یادآوری کرد: این نیروها اولین کسانی بودند که در مناطق زلزله‌زده میانه حاضر شدند و اگر آنان به داد زلزله‌زدگان نمی‌رسیدند به طور قطع وضعیت بدتر از وضع موجود می‌شد.

وی ادامه داد: با اینکه وظیفه اصلی امداد و اسکان زلزله زده ها بر دوش دستگاه‌های اجرایی است اما نیروهای سپاه، ارتش و انتظامی در محل حضور یافته‌اند و همچنان مشغول کمک‌رسانی در آواربرداری و برقراری امنیت هستند.

به گزارش ایرنا، مقارن ساعت ۲ و ۱۷دقیقه بامداد جمعه ۱۷ آبان ماه زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۹ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شهرستان های میانه و سراب در آذربایجان شرقی را لرزاند.

بر اثر وقوع این زمین لرزه ۵۸۴ نفر مصدوم شدند که از این تعداد ۶۶ نفر به علت ماندن زیر آوار و ۵۱۸ نفر به علت ترس و اضطراب به مراکز درمانی مراجعه کردند و تعداد ۵ نفر در روستای ورنکش شهرستان میانه جان خود را از دست دادند.

در همین ارتباط تعداد ۲ نفر در بخش ترکمانچای نیز در چادر شخصی که در حیاط خانه خود برپا کرده بودند، به علت گاز گرفتگی فوت شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =