بنیاد همکاری‌های فرهنگی خزر تشکیل می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امور سینمایی با اشاره به طرح تاسیس بنیاد همکاری‏‌های فرهنگی خزر، گفت: این طرح زمینه خوبی برای همکاری‌های گسترده و مشترک با روسیه است.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، در دیدار‏ حسین انتظامی با پاول استپانف معاون وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه در موزه سینما با اشاره به تاکید و دستور عمومی حسن روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران بر توسعه و تعمیق همکاری‌ها در حوزه ‏های مختلف از جمله فرهنگی، از آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای گسترش همکاری ‏های فرهنگی با روسیه صحبت و از تمامی پیشنهادات طرف روسی استقبال کرد.

 وی بویژه بر لزوم برگزاری هفته ‏های فرهنگی در دو کشور و توسعه مبادلات آموزشی میان دو طرف تاکید و از آمادگی و تمایل ایران برای انجام پروژه ‏های مشترک سینمایی در چارچوب تهیه و تشکیل پلت فورمی مشترک برای انجام اقدامات و تمهیدات لازم برای این کار، صحبت کرد. 

حسین انتظامی در این دیدار از طرح تاسیس بنیاد همکاری‏ های فرهنگی خزر نیز سخن گفت و این طرح را زمینه خوبی برای همکاری‌های گسترده و مشترک با روسیه معرفی کرد.

در این دیدار همچنین پاول استپانف معاون وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه با ابراز خرسندی خود از این دیدار گفت: با وجودی که برنامه ‏های مهمی در روسیه داشتم، ترجیح دادم آنها را لغو کرده و به ایران بیایم، چرا که همکاری‌های فرهنگی با ایران برای ما از اهمیت فوق‏ العاده ‏ای برخوردار است. 

وی با اشاره به برنامه ‏هایی که برای سال ۲۰۲۰ در دیدار با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هماهنگ کرده بود، افزود: این برنامه ها شامل برگزاری هفته فیلم ایران در روسیه، اجرای یک تئاتر عروسکی با همکاری تالار رودکی و همکاری هنرمندان موسیقی روسیه با ارکستر سمفونیک تهران برای خلق آثاری فاخر است.

 وی همچنین به تمایل روسیه برای دعوت از هنرمندان ایرانی در همایش بین ‏المللی فرهنگ سبز در سن‏ پترزبورگ، در سال ۲۰۲۰،  اشاره و بر لزوم و اهمیت برگزاری هفته فرهنگی ایران در روسیه در سال ۲۰۲۱ تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =