یک میلیون و ۸۵۰ هزار مسکن روستایی مقاوم سازی شد

ساری - ایرنا - معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت که یک میلیون و ۸۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی کشور در دولت تدبیر و امید با اعتبارات دولت در قالب طرح هادی مقاوم سازی و بهسازی شد.

محمدرضا شاملو روز چهارشنبه در مراسم افتتاح چند طرح هادی روستایی در شهرستان محمودآباد گفت: در حال حاضر ۳۸ هزار و ۵۰۰ روستا از ۳۹ هزار و ۴۶۵ روستای کشور طرح هادی اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت روستایی کشور درحال دریافت خدمات و تسهیلات از بنیاد مسکن هستند، افزود: متاسفانه روستاهای کشور به دلیل عقب ماندگی تاریخی از سطح نیاز بالایی برخوردار هستند. 

معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: همه از شرایط اقتصادی کشور و سختی تامین اعتبارت را به خوبی مطلع هستند ، اما دولت در بخش روستا تقریبا ۱۰۰ درصد اعتبارت را تامین کرده است.

شاملو توسعه زیر ساخت‌های روستایی مازندران را به واسطه پویایی اقتصادی بسیار مهم عنوان کرد و گفت: در سال گذشته ۵۰۰ پروژه روستایی در قالب طرح هادی در مازندران با اعتبار بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان اجرا شد که ۱۰۰ درصد اعتبارت پیش‌بینی شده تحقق یافت.

وی اعتبارت طرح هادی روستایی مازندران برای سال ۹۸ را نیز حدود ۱۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سعی خواهیم کرد تمامی این اعتبارت تامین و به موقع تخصیص یابد.

امروز طی مراسمی ۲ طرح هادی در روستا قصاب کتی و تشبندان شهرستان محمودآباد به ارزش یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان با مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد.

یکی از پروژه های امروز شامل فاز اول عملیات اسفالت و جدول کشی روستای قصاب کتی به مساحت سه هزار و ۵۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ٥٠٠ میلیون تومان بود که ٢٥٠ میلیون تومان توسط بنیاد مسکن و ٢٥٠ میلیون تومان توسط دهیاری ها و شورا تامین اعتبار شد.

همچنین طرح هادی روستای تشبندان نیز شامل  ٦٥٠ متر طول مسیر عملیات زیرسازی و جدول کشی و اسفالت بود که با اعتباری بالغ بر ٦٥٠ میلیون تومان است که ٣٠٠ میلیون تومان توسط شورا و دهیاری و ٣٥٠میلیون توسط بنیان مسکن هزینه شد.

 افتتاح اجرای پل روستایی کلیک بخش بلده ، طرح هادی روستای آب‌دنگ‌سر شیرگاه قائمشهر ، افتتاح طرح هادی روستای کردخیل ساری، افتتاح طرح هادی روستاهای بخش مرکزی نکا از دیگر برنامه های افتتاحیه در سفر 2 روزه معاون بنیاد مسکن کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =