۲۲ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۲
کد خبرنگار: 1427
کد خبر: 83553186
۰ نفر

برچسب‌ها

کشتارگاه مرغ دره‌‎شهر به چرخه تولید بازگشت

ایلام- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت(صمت) استان ایلام گفت: کشتارگاه صنعتی مرغ دره‌شهر پس از وقفه‌ای طولانی وارد چرخه تولید شد.

یاراله نصیری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از تعطیلی چند ساله کشتارگاه مرغ دره‌شهر با تلاش سازمان صمت، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، تغییر سهامداران و ورود سرمایه‌گذار توانمند فعالیت تولیدی این واحد دوباره آغاز شد.

وی اضافه کرد: با قرارگیری کشتارگاه مرغ دره‌شهر در مدار تولید بزودی شاهد تعادل در عرضه مرغ گرم بهداشتی در سطح بازارهای استان خواهیم بود.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت ایلام یادآور شد: استان ایلام دارای بیشترین واحدهای مرغداری گوشتی است که علاوه بر تامین بازار داخل نیاز برخی استان ها را نیز مرتفع می کند.

نصیری تاکید کرد: با شروع بکار این واحد صنعتی، تعداد کشتارگاه های صنعتی فعال به ۲ واحد افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا، ۳۶۵  واحد مرغداری در استان سال گذشته ۶ میلیون و ۷۷۰ هزار قطعه جوجه ریزی کرده اند که امسال این میزان در ۴۵۹ واحد به میزان هشت میلیون و ۴۷۰ هزار قطعه به میزان ۱۷ هزار و ۷۸۰ تن رسیده است.

بیش از ۴۰۰ واحد مرغداری در استان دارای مجوز است که سالانه حدود ۵۰ هزار تن گوشت مرغ تولید می کنند در حالیکه نیاز مصرف استان روزانه ۲۰ تن است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =