محدودیت بودجه در اجرای طرح های موازی اقتصاد مقاومتی

خرم‎آباد - ایرنا - مشاور و دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی گفت: در برخی استان ها برای یک مسیر همزمان طرح ریلی و جاده ای اقتصاد مقاومتی تعریف شده که با توجه به محدودیت اعتبارات، این مهم امکانپذیر نیست.

به گزارش ایرنا مرتضی باقری روز چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی افزود:‌ طرح اقتصاد مقاومتی برخی استان ها نیز ویژگی لازم از جمله درون زا و برون گرا نیستند.

وی خواستار برگزاری منظم جلسات اقتصاد مقاومتی در لرستان شد و ادامه داد: لیست طرح های این استان را بدون جزییات دریافت کرده ایم و نامی از این پروژه ها در سامانه نیپا (نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی) وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه وزیر راه وشهرسازی مسئولیت پیگیری طرح های اقتصاد مقاومتی لرستان را دارد ادامه داد: نمایندگان استان از نیمه کاره ماندن طرح هایی با پیشرفت ۸۰ درصد گلایه دارند و دلیل این امر را انتقال این طرح ها از راه و شهرسازی به راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان می کنند.

باقری گفت: انتقال این طرح ها دست کم مدت زمان تکمیل را ۲ سال افزایش می دهد بنابراین چنانچه سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان موافقت کند، این طرح ها در سطح ملی پیگیری و با محوریت راه و شهرسازی دنبال می شود.

وی همچنین تاکید کرد: برای ادامه عملیات اجرایی و تدوین طرح های اقتصاد مقاومتی باید از نیروی جوان و دانشگاهیان استان استفاده کرد چراکه این تجربه در سایر استان ها موفق بوده است.

۱۲۲ طرح اقتصاد مقاومتی برای لرستان تعریف شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =