۲۲ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۶
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83553105
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

 تیراندازی ارتش در جنوب بیروت یک کشته بر جای گذاشت

بیروت-ایرنا- فردی که در جریان تیراندازی هوایی ارتش با هدف متفرق کردن تظاهرکنندگان در جنوب بیروت زخمی شده بود ، پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

ارتش لبنان در این ارتباط اعلام کرد که یکی از سربازان به منظور متفرق کردن معترضان در منطقه "خلده" که در مسیر ارتباطی بیروت به جنوب لبنان قرار دارد، اقدام به تیراندازی کرد که موجب زخمی شدن یکی از معترضان شد.

خبرهای جدید از این حادثه نشان می دهد که این زخمی پس از انتقال به بیمارستان جان باخته است.
خبرگزاری لبنان هم در این باره اعلام کرد: ارتش از بازداشت این سرباز  و آغاز تحقیقات در این خصوص خبر داده است.
ارتش لبنان در هفته دوم اعتراضات مردمی با صدور بیانیه ای ضمن اعلام همبستگی با تظاهرات مسالمت آمیز از مردم خواست از مسدود کردن راهها خودداری کرده و در بازگشایی آن با نیروهای امنیتی و ارتش همکاری کنند.
تظاهرات در لبنان از شامگاه ۲۵ مهر (۱۷ اکتبر) در اعتراض به مشکلات معیشتی و اقتصادی آغاز شده است و همچنان در برخی نقاط بیروت و سایر شهرهای لبنان ادامه دارد، البته از شدت آن به میزان قابل توجهی کاسته شده است و بیشتر به شکل تحصن در مقابل موسسات اداری و دولتی از جمله شرکت های آب و برق، بانک ها و نیز شرکت های تلفن همراه متمرکز است.
اکنون لبنان با کمبود ارز و سوخت روبه رو است تا جایی که کمبود سوخت موجب تعطیلی بسیاری از جایگاههای سوخت در بیروت شده است و در نبود آن موتور برق ها نیز از کار افتاده است و در نتیجه مردم در پایتخت با خاموشی های  مداوم و مکرر روبه ر وهستند.
شب گذشته "میشل عون" رئیس جمهور لبنان در گفتگو با شبکه ال.بی.سی از مردم خواست اجازه دهند روند امور به روال طبیعی بازگردد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =