تعیین مرز هوایی برای فرودگاه سمنان پیگیری شود

سمنان- ایرنا- مدیر فرودگاه سمنان گفت: تعیین مرز هوایی برای فرودگاه مرکز استان از سوی مسئولان استانداری سمنان پیگیری شود.

حسین شجاعی عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اقشار مردم در مرکز استان سمنان خواستار تعیین مرز هوایی و اعزام زائران از فرودگاه سمنان به عتبات عالیات هستند و به یقین با تصویب و اجرای این طرح، روند توسعه در استان شتاب می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: مسئولان با توجه به درخواست‌های مستمر اقشار مردم رایزنی‌های لازم را برای تعیین مرز هوایی فرودگاه سمنان انجام دهند.

مدیر فرودگاه سمنان ادامه داد: استقبال مردم استان سمنان از پروازهای داخلی از فرودگاه سمنان به فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد و برعکس در هفته‌های گذشته مطلوب بوده است.

شجاعی تصریح کرد: به طور متوسط بیش از ۶۰ درصد از صندلی هواپیمای در نظر گرفته شده فرودگاه سمنان در سفر به مشهد مقدس تکمیل می شود و مردم استقبال گرم و خوبی از ناوگان هوایی در مرکز استان دارند.

مدیر فرودگاه سمنان اضافه کرد: تکمیل زیرساخت‌ها در فرودگاه سمنان با پیگیری و تلاش مسئولان مربوط در دست اقدام است و توفقگاه خودرو این فرودگاه با ۸۰ میلیارد ریال در حال ساخت و تکمیل است.

چهاردهم آبان ۹۸، اولین پرواز هواپیمای مسافربری از فرودگاه سمنان به مقصد مشهد مقدس انجام شد که اولین پرواز از دوره ۶ ماهه پرواز در این مسیر است. 

پرواز از سمنان به سمت مشهد ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه در روزهای سه‌شنبه و جمعه برقرار است و بهای بلیت تصویب شده در شهر سمنان به ازای هریک نفر سه میلیون و ۵۸۰ هزار ریال و برای افراد زیر ۱۲ سال نیم‌بها است.

هواپیمای در نظر گرفته شده برای پروازهای سمنان به مشهد از نوع Atr ۷۲ با ظرفیت ۶۵ نفر است. 

اخبار مرتبط