تحکیم وحدت و اخوت در جامعه پیام اصلی همایش‌های هفته وحدت است

کرمانشاه- ایرنا- مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، تحکیم وحدت و اخوت در جامعه اسلامی و در میان امت اسلامی را هدف اصلی همایش‌ها و برنامه‌های هفته وحدت دانست و گفت: در این همایش‌ها باید پیام‌های وحدت‌آفرین حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب را برجسته‌تر کنیم.

حجت الاسلام «حجت الله فاضلی» روز چهارشنبه در سی و یکمین همایش بزرگ وحدت، پیامبر اعظم (ص)، قرآن و اهل بیت (ع) در تالار انتظار کرمانشاه باگرامیداشت هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم(ص) افزود: حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب عمر خود را در راستای تحکیم وحدت وقف کرده اند و همواره ندای وحدت سرداده اند و در این راه تلاش کرده اند.
وی با اشاره به اینکه امام (ره) فرموده اند امت اسلامی با هم برادر بوده، هستیم و خواهیم بود، گفت: وحدت کلمه از اصول فرهنگی قرآن است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در ادامه سخنان خود به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در سفر به استان کردستان نیز اشاره کرد و گفت: معظم له در جمع مردم سنندج فرمودند هرگونه گفتار، کردار یا رفتاری که سوژه و بهانه ای به دست دشمن بدهد یا موجب اختلاف و تفرقه شود شرعا حرام است و این بیانات باید سرلوحه رفتار همه مسلمانان قرار گیرد.
وی به جمله ای از آیت الله بهجت نیز در این ارتباط اشاره کرد که فرمودند اختلاف شیعه و سنی مساله استعماری است اما دوستی اهل بیت (ع) که نقطه اشتراک مسلمانان است بیش از همه چیز اهمیت دارد.
حجت الاسلام فاضلی همچنین به پیام رهبر معظم انقلاب نیز اشاره کرد که فرمودند: «هر حنجره ای که در جهت اختلاف شیعه و سنی حرف بزند بلندگوی دشمن است چه خودش بداند که چه نداند»، افزود: این پیام صریح رهبر معظم انقلاب تکلیف را بر همه روشن کرده است. 
وی با بیان اینکه امروز در سایه وحدت و اخوت اسلامی هستیم، گفت: همه ما باید در برابر اختلاف و تفرقه و نگاه های تند مقابله کنیم.
در این همایش یک روزه بیش از ۶۰۰ تن از علما و روحانیون اهل تسنن و تشییع حضور دارند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت دارد که ۲۲ درصد آن اهل سنت هستند.