۲۲ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۷
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 83553054
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۵‌ آبان عضویت در کتابخانه‌های عمومی زنجان رایگان است

زنجان - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، روز شنبه ۲۵ آبان جاری، عضویت در کتابخانه عمومی این استان رایگان است.

امیرعلی نیکبخش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هدف طرح عضویت رایگان که در چند مقطع در سال انجام می شود، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بین شهروندان است.

وی با بیان اینکه شهروندانی که عضو کتابخانه‌های عمومی می‌شوند، به مدت یک سال از خدمات رایگان این مراکز استفاده خواهند کرد، ادامه داد: حضور فرد متقاضی عضویت در مکان کتابخانه‌های عمومی به هنگام ثبت‌نام، الزامی است.

نیکبخش اظهار داشت: تکمیل فرم تقاضای عضویت، ارائه یک قطعه عکس ۴*۳ و کارت شناسایی معتبر از شرایط عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان از اجرای طرح بخشودگی جرایم دیرکرد کتاب های به امانت رفته خبر داد و گفت: شهروندانی که در موعد مقرر کتاب‌های امانت‌گرفته شده را به کتابخانه ها تحویل ندادند، در صورت تحویل کتاب به کتابخانه از روز ۲۳ تا ۳۰ آبان‌ جاری امسال مورد بخشودگی کامل جرائم قرار می‌گیرند.

وی افزود: بر اساس آمارهای استخراج شده تا پایان نیمه نخست امسال، نزدیک ۸۱ هزار در زنجان عضو کتابخانه‌های عمومی هستند که این میزان ۸.۳ درصد جمعیت استان است. 

در استان زنجان ۹۶ باب کتابخانه عمومی وجود دارد که  ۳۵ باب از این کتابخانه ها در مناطق روستایی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =