تفرقه بین مذاهب بزرگترین خطر برای جهان اسلام است

سنندج - ایرنا - رئیس مرکز بزرگ اسلامی سنندج با تاکید بر حفظ وحدت و همبستگی در جامعه گفت: تفرقه بین مذاهب بزرگترین تهدید برای جامعه اسلامی است.

ماموستا اقبال بهمنی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز انسجام و وحدت بین مسلمانان ضرورتی انکار ناپذیر بوده و حرکت در مسیر تفرقه، کمک به عملی شدن توطئه‌های دشمنان است.

وی با بیان اینکه همه باید طبق دستور قرآن برای تشکیل امت واحده تلاش کنیم، افزود: یک‌دست بودن امت در جامعه اسلامی، باعث توسعه دین و دنیا و مقاومت در برابر دشمنان می‌شود.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی سنندج یادآور شد: یکی از اصولی که در قرآن بر آن تاکیده شده، وحدت بین مسلمانان است، پس تا زمانی که نتوانیم تشکیل امت واحده دهیم، به پیروزی دست نخواهیم یافت.

ماموستا بهمنی با بیان اینکه امروز وجود اختلاف، باعث از هم پاشیدگی مسلمانان در جهان شده است، اضافه کرد: براساس فرموده خداوند، هرگاه امت اسلامی دچار تفرقه شود، قدرت خود را از دست داده و دچار سستی و ضعف می‌شود.

وی به جمعیت ۱،۵ میلیاردی مسلمانان در جهان اشاره کرد و گفت: از این پتانسیل جمعیتی به خوبی استفاده نشده است و همه باید حول محور قرآن و سنت رسول الله(ص) جمع شویم و ضمن کنار گذاشتن اختلافات، بر بستر مشترکات برای پیروزی بر دشمنان گام برداریم.

بنابر روایات اهل سنت ۱۲ ربیع الاول و طبق روایات اهل تشیع ۱۷ ربیع الاول ولادت پیامبر اکرم(ص) است و این ایام با تدبیر امام خمینی(ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =