خرید تضمینی سیب درجه سه در بروجرد آغاز شد

بروجرد - ایرنا - رئیس تعاون روستایی بروجرد گفت: خرید تضمینی سیب درجه سه در بروجرد آغاز و تا ۱۵ آذرماه ادامه دارد.

محمد حسین نوابی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بروجرد به قطب تولید سیب لرستان شهرت دارد و امسال نیز بیش از ۳۴ هزار تن سیب در بروجرد تولید شده است.

وی اضافه کرد: بخشی از سیب های درجه یک و با کیفیت در سردخانه های این شهرستان ذخیره سازی شده و بخشی هم به استان های دیگر ارسال شد، اما مقداری از سیب های تولیدی درجه سه هستند که کشاورزان به دلیل جلوگیری از ضایع شدن این محصول باغی ناچار بودند که آنها را به قیمت بسیار اندکی بفروشند.

نوابی اظهار داشت: در همین راستا مکاتبات و برنامه ریزی برای خرید تضمینی سیب انجام شد تا با خرید این سیب ها و تحویل به صنایع تبدیلی از سیب محصولات دیگری تولید شود.

رئیس تعاون روستایی بروجرد با اشاره به قیمت خرید تضمینی سیب بیان کرد: مقرر شد هر کیلوگرم سیب درجه سه از باغداران بروجرد ۸۰۰۰ ریال خریداری شود البته سیب ها باید شرایط لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود بیش از ۲۰۰ تن سیب درجه سه از کشاورزان بروجردی خریداری شود و از امروز باغداران بروجردی با داشتن معرفی نامه مبنی بر این که باغدار بوده و می خواهند محصول خود را به صورت تضمینی تحویل دهند، می توانند به مجتمع انباری تعاون روستایی در میدان قطعه حاتم مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =